Przeglądarka sterowana gestem

Jednym z motorów napędowych postępu technologicznego była od zawsze wygoda obsługi różnego rodzaju sprzętu. Często już w pierwszych fazach projektowania angażowani są eksperci, których zadaniem jest stworzenie jak najlepszej interakcji człowieka z urządzeniem. Jaki powinien być produkt godny miana nowoczesnego? Łatwy w użyciu, ładny i oferujący szerokie możliwości zastosowań. Nie inaczej jest z przeglądarkami stron internetowych, w których dostępnych jest szereg rozwiązań, ułatwiających surfowanie po Sieci - są wśród nich funkcjonalne menu, skróty klawiszowe, a także niedoceniana przez większość internautów możliwość sterowania gestami myszy. Przedstawiamy nawigację za pomocą myszki w najpopularniejszych aplikacjach do przeglądania witryn - Internet Explorerze, Firefoksie oraz Operze.


Gesty myszką są wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym wykonanie wielu akcji, które używane w sposób tradycyjny wymagałyby użycia skrótu klawiszowego, kilku kliknięć w menu czy wklepywania klawiaturą określonych ciągów znaków. Dzięki gestom można natomiast w ułamek sekundy i bez odrywania dłoni od "gryzonia" otworzyć ulubioną stronę internetową (np. PCWorld.pl), cofnąć się do poprzednio przeglądanej witryny, wymusić utworzenie nowej karty oraz wiele więcej.

Z gestów wykonywanych myszką mogą skorzystać posiadacze najpopularniejszych przeglądarek - użytkownicy Opery mają taką możliwość "w standardzie", zaś Internauci używający Internet Explorera oraz Firefoksa muszą zainstalować odpowiednie rozszerzenia.