Przeglądarki - błędy i opóźnienia

Kolejna wersja beta Internet Explorera 5.5 zawiera błąd, a wydanie Netscape Communicatora 5.0 opóźni się o dwa miesiące.

Microsoft nie usunął kilku etykiet tekstowych z Internet Explorera 5.5, co powoduje, że w czasie instalacji aplikacji w Windows 98 zostaje zmienione co najmniej jedno pole tekstowe. W obecnej wersji - dla przykładu - po rozwinięciu menu "Help" zamiast "About" pojawia się "Millennium". Microsoft zamierza włączyć rozszerzenia interfejsu Internet Explorera do Windows Millennium, ale nie powinny one pojawiać się już w wersji beta przeglądarki.

Na betę Netscape 5.0 będziemy musieli poczekać kolejne dwa miesiące z powodu nie przewidzianych opóźnień w pisaniu kodu. Oficjalnie poinformowano, że wersja alfa o nazwie "Seamonkey" będzie gotowa 15 grudnia 1999 r., a beta na pewno nie pojawi się wcześniej niż w lutym 2000 r. Podstawowy mechanizm kodu, zwany "Gecko" lub "NGLayout", jest pisany od podstaw i choć twórcy wykorzystują znaczne części starej struktury, to implementowanie nowych funkcji związanych z personalizacją interfejsu pochłania więcej czasu niż przypuszczano.

Więcej informacji: betanews.efront.com/