Przejrzysta żarówka LED od Panasonika namiesza na rynku?

Pomimo tego, że od jakiegoś czasu na rynku królują energooszczędne świetlówki, wciąż popularne są klasyczne, przejrzyste żarówki, które pożerają wiele energii. Ale to się może zmienić, gdyż Panasonic wymyślił niezwykle wydajną żarówkę LED, która jest energooszczędna, długowieczna i dająca światło podobne do tego, które znamy z klasycznych żarówek.

Przejrzysta żarówka LED Panasonika

Panasonic zamyka fabryki telewizorów, ale nie rezygnuje z technologii LED. Panasonic LDAHV4L27CG to pierwsza na świecie żarówka LED, która używa przejrzystego szkła, dzięki czemu możemy zobaczyć źródło światła. Zużywa tylko 4.4 W energii, a jej czas życia to aż 40 tys. godzin czyli nawet 40 lat (przy założeniu, że będziemy ją używać 2,7 godziny dziennie).

Przejrzysta żarówka LED od Panasonika namiesza na rynku?

Przejrzysta żarówka lED

Pierwsza przejrzysta żarówka LED na świecie

Żarówka Panasonika przypadnie do gustu tym, którzy lubią klasyczne żarówki, gdyż emituje ona ostre cienie - te rodzaj świata dobrze znamy z klasycznych żarówek, które przez lata królowały w naszych domach. Co ciekawe, żarówka Panasonika nie ma wady dotychczasowych energooszczędnych świetlówek - możemy zapalać ją i gasić aż 100 tys. razy zanim się zepsuje.

Zobacz również:

  • Nowy laptop Panasonica zaprojektowany dla wojska - czy jest lepszy od cywilnych maszyn?
  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi
  • Smart home: nowoczesne i inteligentne oświetlenie
Przejrzysta żarówka LED od Panasonika namiesza na rynku?

Przejrzysta żarówka lED

Energooszczędna i długowieczna żarówka w klasycznych kształtach i z klasycznym światłem? To może być rynkowy przebój.

Źródło: globalwhelming.com