Przejściówka Apple sprawia problemy z monitorami innych producentów

Użytkownicy komputerów MacBook, MacBook Pro i MacBook Air mogą podłączać swe laptopy do 30-calowych monitorów, korzystając z przejściówki o nazwie Mini DisplayPort to Dual Link DVI Adapter. Jak się okazuje produkt ten sprawia problemy we współpracy z monitorami innych producentów, takich jak Dell czy Samsung.

Przenośne komputery firmy Apple, taki jak MacBook, MacBook Pro i MacBook Air są wyposażone w złącze mini DisplayPort. Użytkownicy, którzy chcieliby podłączyć je do dużych, 30-calowych monitorów otrzymali możliwość zakupu specjalnej przejściówki o nazwie Mini DisplayPort to Dual-Link DVI Adapter. Za jej pośrednictwem mogą uzyskać rozdzielczość 2560x1600 pikseli. Produkt oferowany w cenie 99 USD sprawia jednak problemy z monitorami innych producentów niż Apple. Osoby, które nabyły przejściówkę informowały o artefaktach, a także o braku obrazu.

Spore kontrowersje wzbudził fakt, iż dział pomocy technicznej Apple miał rzekomo sugerować, że wspomniana przejściówka powinna być używana wyłącznie do podłączania 30-calowego monitora Apple Cinema Display HD. Jak informuje serwis Macworld.com w związku z zaistniałą sytuacją wypowiedział się rzecznik Apple. Stwierdził, że przejściówka może być z powodzeniem używana do podłączania przenośnych komputerów do 30-calowych monitorów różnych producentów. Pojawiające się problemy mają zatem podłoże techniczne i nie wynikają z ograniczeń narzuconych przez Apple.

Zobacz też: Ranking PC World.pl - monitory LCD