Przejściówki HDMI - Mini Display Port niedługo znikną z rynku

Przejściówki z HDMI do Mini DisplayPort zostały uznane za niezgodne z licencją i muszą być natychmiast wycofane z rynku. Jeżeli potrzebujesz takiej przejściówki, to warto udać się do sklepu teraz, bo za chwilę możesz jej już nie dostać.


Przejściówki HDMI - Mini Display Port niedługo znikną z rynku

Kabel HDMI - Mini Display Port

Organizacja HDMI Org potwierdziła informację, że złącza (używane m. in. przez Apple czy Toshibę) nie spełniają specyfikacji, które zostały ustalone dla kabli HDMI.

Jak legalnie połączyć HDMI z Mini Display Port?

Co jest niezgodne ze specyfikacją? Każdy kabel, który ma męską końcówkę Display Port oraz męskie złącze HDMI jest złamaniem licencji. Dlatego będą musiały zniknąć ze sklepów. Obecnie jedynym w pełni zgodnym z licencją rozwiązaniem na połączenie HDMI z Mini Display Port jest dongle z męskim złączem Mini Display Port na jednym końcu i damskim złączem HDMI na drugim końcu. Niestety dongle jest mniej wygodny niż kabel.

Zobacz również:

  • Jaki monitor 27-calowy kupić? Przedstawiamy najlepsze modele na 2022 rok

Wojny o kable

Wygląda to na licencyjne przepychanki i walkę o pieniądze. Często się to zdarza w tym segmencie rynku. Wystarczy sobie przypomnieć np. sprawę kabli HDMI, które są oferowane w bardzo różnych cenach - w istocie jednak nie warto za nie przepłacać, gdyż właściwie wszystkie kable HDMI są takie same.

Źródło: TechRadar