Przekazywanie rozmów w Skype

Skype po raz kolejny udostępnił nową wersję swojego komunikatora, tym razem dla systemu Mac OS X. Firma chwali się, że po raz pierwszy pojawiła się w nim funkcja niedostępna jeszcze w systemie Windows - przekazywanie rozmów.

Wydanie 2.6 posiada poprawioną jakość połączeń, charakteryzuje się większą stabilnością działania oraz posiada możliwość przekazania trwającej rozmowy do innego użytkownika Skype z listy kontaktów.

Społeczność użytkowników komputerów Macintosh jest bardzo wymagająca - mówi Carter Adamson, Desktop Products Director w firmie Skype - Dlatego rezerwujemy sobie pewną przestrzeń czasową na dokonanie niezbędnych modyfikacji pod kątem dostosowania do potrzeb właśnie tej grupy. Niezależnie od tego, czy chodzi o jakość rozmów, stabilność programu, czy możliwość korzystania z dodatkowych funkcji. Prezentując nową funkcję najpierw w wersji na komputery Macintosh, chcemy pokazać, że ta grupa użytkowników Skype ma dla nas duże znacznie.

Lista nowych rozwiązań w wydaniu 2.6:

- uczestnictwo w czatach publicznych

- Typing Indicator - funkcja, która "śledzi" aktywność rozmówcy podczas czatu i informuje o jego aktywności

- połączenia Skype Prime - płatne według specjalnej stawki połączenia z osobami pobierającymi opłaty za udzielanie porad i świadczenie innych usług korzystając z połączeń głosowych lub wideo w Skype

- automatyczne aktualizacje

- funkcja przypominania (np. o urodzinach)

- możliwość posługiwania się sygnałami DTMF podczas rozmów między użytkownikami Skype.

Niezawodność działania, prostota obsługi i bezpieczeństwo systemu Mac OS X w połączeniu z innowacjami sprzętowymi typu zintegrowana kamera iSight w większości naszych komputerów, sprawiają, że firmy takie jak Skype mogą z łatwością tworzyć pasjonujące produkty i nowe funkcje dla naszych użytkowników - powiedział Ron Okamoto, wiceprezes firmy Apple odpowiedzialny za kontakty z producentami oprogramowania. Jesteśmy niezwykle uradowani faktem, iż Skype swoją nową funkcję przekazywania rozmów oferuje w pierwszej kolejności użytkownikom Maców - dodał Okamoto.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.