Przełomowa konsola

Na odbywającym się w Tokio PlayStation Festival firma Sony przedstawiła długo oczekiwaną konsolę do gier PlayStation 2. Urządzenie trafi do japońskich sklepów już za dwa tygodnie.

Firma Sony Computer Entertainment zaprezentowała japońskiej publiczności nową konsolę do gier PlayStation 2, która ma trafić na półki sklepowe w ciągu najbliższych dwóch tygodni - 4 marca 2000 r. Na odbywającym się w Tokio PlayStation Festival firma Sony przedstawiła setki nowych konsol, udostępniając je przedstawicielom prasy i przemysłu rozrywkowego do przetestowania systemu na 27 grach, które pojawią się na rynku w najbliższych miesiącach.

PlayStation 2 jest wyposażona w zaawansowany technologicznie procesor, stworzony wraz z firmą Toshiba, o wydajności dwukrotnie większej od poprzedniego układu Emotion Engine. Zapewnia poziom grafiki nieporównywalny z pierwszą generacją konsol do gier. Ale dla firmy Sony konsola PlayStation 2 to nie tylko zabawka. Urządzenie może służyć także jako odtwarzacz płyt DVD - posiada porty IEEEE 1394, złącze USB i PC Card. W przyszłości te nowe w świecie konsol interfejsy mają służyć do podłączenia urządzenia do sieci domowej i Internetu oraz przyłączania dodatkowych urządzeń peryferyjnych.

W pięciu głównych japońskich sieciach telewizyjnych premiera PlayStation 2 pobiła pod względem popularności prezentację Windows 2000, a witryna PlayStation.com nie nadążała z obsługą liczby napływających zamówień.