Przemysł muzyczny w walce z piratami

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego ogłosiła rozpoczęcie szeroko zakrojonej kampanii przeciwko sieciowemu piractwu.

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI) zamierza oczyścić Sieć z pirackiej zawartości, a także opracować jak najlepszy sposób umożliwiający artystom i firmom fonograficznym legalne dostarczanie muzyki za pomocą Internetu. Kampania ma objąć i rozszerzyć planowane lub przeprowadzane działania, podejmowane przez oddziały należące do IFPI w różnych krajach i wymierzone w dostawców usług internetowych, którzy utrzymują na swoich serwerach strony z pirackimi materiałami muzycznymi.

Obecnie Federacja walczy z autorami setek stron WWW w ponad 20 krajach na całym świecie, gdzie łamane jest prawo autorskie. W Azji, dla przykładu, koreański oddział IFPI od czerwca 1998 wysłał 80 listów do operatorów pirackich stron w wyniku czego 65% tych stron zostało zamkniętych. Natomiast we Włoszech po interwencjach IFPI zamknięto w tym roku 535 nielegalnych stron WWW.

Więcej informacji: www.ifpi.org