Przemysłowy komputer z Celeronem

Firma Advantech produkuje miniaturowy komputer przemysłowy noszący nazwę UNO-2160. Produkt zaprojektowano z myślą o budowaniu serwerów przemysłowych, które zbierają dane bezpośrednio z urządzeń sterujących i dystrybuują za pośrednictwem sieci Ethernet.

Przemysłowy komputer z Celeronem

UNO-2160 ze względu na możliwość bezpośredniego dołączenia dużej liczby urządzeń peryferyjnych nadaje się do budowy rozbudowanych aplikacji tam, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe urządzenia.

Główną zaletą komputera jest energooszczędny procesor Celeron 400MHz ULV, który nie wymaga stosowania wentylatora. Drugą istotną zaletą komputera UNO-2160 jest możliwość dołączenia dużej ilości urządzeń zewnętrznych. Komputer jest wyposażony w dwa porty Ethernet 10/100, dwa porty szeregowe RS-232 i dwa porty szeregowe RS-232/422/485. Ponadto komputer posiada gniazdo CardBus i opcjonalnie możliwość dołączenia dwóch modułów PC/104.

UNO-2160 może współpracować z dowolnym systemem operacyjnym, a jako nośnik pamięci masowej można wykorzystać kartę CompactFlash (podstawka wewnątrz komputera) lub 2,5 calowy dysk twardy (wyposażenie opcjonalne). UNO jest oferowany w różnych wersjach: bez systemu operacyjnego oraz z zainstalowanym na karcie CompactFlash systemem Windows CE.NET 4.2 lub Windows XP Embedded.

Komputer jest zasilany napięciem stałym 9 - 36 V i pobiera maksymalnie do 36 W mocy. Całe urządzenie waży 1,6 kg i można je montować na ścianie lub na szynie DIN.

Produkt ma w swojej ofercie Elmark Automatyka (patrz witrynahttp://www.elmark.com.pl .