Przenieś Windows bez instalacji na inny dysk

XXCLONE 0.57.9d to najprostszy i najtańszy sposób na sklonowanie systemowej partycji Windows na inny dysk. Narzędzie radzi sobie z wersjami od 95 do XP. Tak przeniesiony system może być uruchomiony bez konieczności osobnej instalacji. Program świetnie się sprawdza w przypadku kopii bezpieczeństwa systemu lub migracji na nowo zakupiony dysk.

Przenieś Windows bez instalacji na inny dysk

Partycja docelowa może być większa, tych samych rozmiarów lub mniejsza, o ile dane na zajmowane na poprzednim nośniku nie są zbyt duże. XXCLONE działa w systemie plików FAT oraz NTFS umożliwiając kopiowanie danych z jednego na drugi i odwrotnie. Narzędzie obsługuje napędy IDE, SATA, SCSII oraz urządzenia przenośne podłączane za pomocą kabla USB lub FIREWIRE.

Największą zaletą tego programu jest cena, ponieważ za komercyjne odpowiedniki (chociażby Norton Ghost) trzeba słono płacić. Co ciekawe nie jest wymagane uruchomienie komputera w trybie DOS, aby skopiować całą partycję - wszystko dzieje się w środowisku Windows. Wystarczy wybrać dysk źródłowy i docelowy a następnie wcisnąć Start.

Pobierz plik

Program przeznaczony jest wyłącznie do użytku domowego. Na stronie producenta dostępna jest również rozbudowana wersja tej aplikacji, jednak trzeba za nią zapłacić.