Przenośna Playstation wybielona!

Jak podała wczoraj firma Sony, we wrześniu na rynek japoński trafi nowa, biała "wersja" przenośnej konsoli PlayStationPortable. Nowe PSP zostanie wyposażone w uaktualnioną wersję systemu operacyjnego.

PSP White, źródło: cdrinfo.com

PSP White, źródło: cdrinfo.com

Poza wizualnymi zmianami, nowe PSP oferuje użytkownikom kilka nowych możliwości. Konsola umożliwi teraz surfowanie po Internecie, a także dostęp do programów telewizyjnych do pobrania. Urządzenie posiadać będzie wbudowaną przeglądarkę internetową opartą o HTML 4.01, a także będzie obsługiwało technologię Flash. Ponadto konsola umożliwi odtwarzanie plików w standardzie H.264/MPEG-4 AVC (pliki video) oraz ATRAC3, MP4 i WAV.

W związku z duża popularnością filmów dostępnych do oglądania na konsoli, Sony ogłosiło, że planuje zwiększyć miesięczną produkcję płyt, na których sprzedawane są filmy, z 3 milionów na 5. Jak do tej pory, do sklepów wysłano 5,7 mln. sztuk PSP w ich pierwszej odsłonie.

Konsola trafi do japońskich sklepów 15 września. Zestaw wraz z akcesoriami kosztować będzie 220 USD. Firma obiecuje, że do końca marca 2006r. pojawi się ponad 150 tytułów gier na PSP.

Więcej o konsoli możecie przeczytać w tym miejscu:

PlayStationPortable


Zobacz również