Przenośna grafika

Nvidia, na targach Comdex 2000, zaprezentowała układ graficzny GeForce2 Go dla urządzeń przenośnych.

NVidia zaprezentowała, na targach Comdex 2000, nowy układ graficzny GeForce2 Go przeznaczony dla urządzeń przenośnych. Prezes firmy, Jen-Hsun Huang, stwierdził że "nowy chip znacząco zmniejszy różnicę w wydajności systemów graficznych notebooków a komputerów stacjonarnych. Laptopy to rosnący rynek, który potrzebował silnego procesora graficznego."

GeForce2 Go oparty na istniejących już układach Nvidii jest pierwszym chipem dla notebooków który umożliwia wykorzystanie szybkich pamięci DDR (Double Data Rate). Najnowszy chip Nvidii wspomaga wyświetlanie filmów MPEG-2 i jest zgodny ze standardami OpenGL oraz Direct3D. GeForce2 Go wyposażono w funkcje: NSR (Nvidia Shading Rasterizer), która jednocześnie nakłada na piksel światło i cień oraz DVC (Digital Vibrance Control) poprawiający wyświetlanie barw. Ponadto układ obsługuje architekturę TwinView, umożliwiającą wyświetlanie obraz na dwóch ekranach.

GeForce2 Go ma się pojawić na rynku w początkach 2001 roku. Pierwszym producentem, który zapowiedział zastosowanie układu jest Toshiba.

Więcej informacji: www.nvidia.com