Przenośna szafa grająca

Creative Technology zaprezentował przenośny odtwarzacz plików MP3, który może pomieścić aż 6 GB utworów muzycznych.

Nomad Jukebox - przenośny odtwarzacz plików MP3, zaprezentowany przez firmę Creative Technology, pozwala na przechowywanie aż 6 GB muzyki w formacie MP3 bądź WAV (w przyszłości ma być dostępne oprogramowanie pozwalające na obsługę innych formatów, np. WMA). Urządzenie umożliwia więc zapisanie w pamięci zawartości aż 150 kompaktów. Dostępna jest również opcja nagrywania - muzyka może być następnie transmitowana do komputera PC i edytowana za pomocą pakietu Creative PlayCenter 2. Dla użytkowników Maców przeznaczone jest podobne oprogramowanie - SoundJam MP (także dostępne wraz z urządzeniem).

Dzięki dużemu buforowi pamięci produkt jest odporny na drgania trwające nawet do 5 minut. Nomad Jukebox waży niecałe pół kilograma i zasilany jest czterema standardowymi bateriami typu AA, które pozwalają na ponad 4 godziny ciągłej pracy. Ciekłokrystaliczny wyświetlacz ma rozmiar 132 x 64 pikseli. Produkt jest dostępny w 2 kolorach - srebrnym bądź srebrno-niebieskim. Urządzenie jest w pełni programowalne (pozwoli to w przyszłości na obsługę nowych formatów plików), wkrótce ma też ukazać się bezprzewodowy pilot na podczerwień, dzięki któremu będzie można wygodnie sterować przenośnym odtwarzaczem.

Urządzenie oferowane jest w cenie 499 USD jako produkt "z półki" bądź 399 USD w sprzedaży online. Według przedstawicieli firmy cena produktu mogłaby zostać obniżona, gdyby spadły ceny pamięci flash używanych w odtwarzaczu.

Więcej informacji: www.nomadworld.com


Zobacz również