Przenośne combo Sony

W ofercie Sony wkrótce pojawi się pierwszy produkt z nowej serii urządzeń peryferyjnych Digital Relay. Będzie to przenośny, zasilany bateriami napęd CD-RW, pełniący funkcje odtwarzacza plików MP3 i płyt audio.

Firma Sony poinformowała o tym, iż wkrótce w jej ofercie pojawi się pierwszy produkt z serii Digital Relay, nowej rodziny urządzeń peryferyjnych. Będzie to przenośny, zasilany bateriami napęd CD-RW o symbolu CRX10U-RP, pełniący również funkcje odtwarzacza plików MP3 i płyt audio.

Urządzenie ma bufor danych o pojemności 8 MB, gwarantujący stabilny zapis płyt. Dane na płytach CD-R/RW są zapisywane z prędkością 4x (600 KB/s), odczytywane z prędkością 6x (900 KB/s). Średni czas dostępu wynosi 250 ms. Nowy napęd CRX100U-RP ma interfejs USB, pozwalający na współpracę zarówno z systemem Windows, jak i Macintosh. Obszerny pakiet oprogramowania, oferowany w komplecie, umożliwia wykonywanie różnego rodzaju działań, takich jak dokonywanie backupu systemu, edycja i zapis cyfrowych obrazów, tworzenie własnych płyt audio. Po odłączeniu od komputera napęd można wykorzystać jako przenośny odtwarzacz płyt CD audio lub plików MP3. W takim trybie można go obsługiwać za pomocą pilota. Urządzenie ma wskaźnik zużycia baterii i wyświetlacz LCD, umożliwiający odczytywanie tytułów piosenek zapisanych w formacie CD TEXT lub MP3.

Wśród akcesoriów dołączanych do napędu znajdują się: akumulator Sony InfoLithium, umożliwiający 2-godzinną pracę w trybie zapisu i 2,5-godzinną w trybie odtwarzania, zasilacz, kabel USB, słuchawki i nośniki CD-R. W zestawie jest też łatwy w użyciu pakiet multimedialny, zawierający instrukcję obsługi urządzenia i oprogramowania. Wymiary urządzenia wynoszą: szerokość - 132 mm, wysokość - 25 mm, długość - 189 mm. Cena napędu na razie nie jest znana.