Przenośne dane z Sony Micro Vault USB

Sony zaprezentowała Micro Vault USD, urządzenie do przechowywania danych multimedialnych umożliwiające wygodny transport i współdzielenie plików pomiędzy komputerami Mac i PC, bez potrzeby korzystania z dodatkowych przewodów i adaptorów.

Nowe przenośne urządzenie Sony do magazynowania danych Micro Vault USB wielkością przypomina kluczyki do samochodu, nie jest grubsze od długopisu i można je podłączyć do każdego komputera USB, włącznie z Macintoshami. Sony Micro Vault USB ma pojawić się na rynku w styczniu przyszłego roku w czterech wersjach, z maksymalną pojemnością 128 MB. Urządzenie może magazynować dowolne typy danych - cyfrowe fotografie, prezentacje oraz pliki audio i wideo. 'Chcieliśmy stworzyć urządzenie zapewniające wygodny i szybki transfer danych ze środowiska Mac do PC, z PC do Mac oraz Mac do Mac i PC do PC - transfer 1,5 MB na sekundę oferowane przez Micro Vault pozwoli zastąpić nim np. mniej wydajne napędy dyskietek', twierdzi Tom Evans z Sony Core Technology Solutions Company. Jako urządzenie skonstruowane z myślą o pracy zarówno w Windows jak i Mac OS, Micro Vault może przesyłać dane za pomocą interfejsu USB i nie wymaga do pracy dodatkowych przewodów, adaptorów czy sterowników programowych. Micro Vault nie wymaga także dodatkowego źródła energii i jest zasilany przez port USB.

Sony Micro Vault USB trafi do sklepów w czterech wersjach oznaczonych różnymi kolorami w zależności od oferowanego miejsca na dane: 16 MB (pomarańczowy), 32 MB (czerwony), 64 MB (niebieski) i 128 MB (czarny), a ceny napędów mają wynosić odpowiednio: 49,99 USD, 89,99 USD, 149,99 USD i 299,99 USD.

http://www.sony.com


Zobacz również