Przenośne dyski Plextora na USB i eSATA

Oferta firmy Plextor wzbogaciła się o nową linię przenośnych dysków twardych. W jej skład weszły trzy modele o oznaczeniach PX-PH120US, PX-PH160US i PX-PH250US, które umożliwiają połączenie z komputerem na dwa sposoby - poprzez interfejs USB 2.0 lub eSATA.

Coraz więcej komputerów oferuje złącze eSATA (external Serial ATA, w takie gniazda wyposaża się coraz więcej płyt głównych, można też dokupić odpowiednią kartę PCI z takim interfejsem). Z myślą o ich posiadaczach firma Plextor wprowadzi w niedługim czasie na rynek swoją najnowszą linię zewnętrznych dysków twardych, które poza standardowym złączem USB 2.0 (są również z niego zasilane) posiadają także wbudowany wspomniany wcześniej port eSATA (w tym przypadku należy skorzystać z zewnętrznego zasilania).

Przenośne dyski Plextora na USB i eSATA

Przenośna nowość Plextora

Urządzenia - modele o oznaczeniach PX-PH120US, PX-PH160US i PX-PH250US - pozwalają na zmagazynowanie, odpowiednio, 120 GB, 160 GB i 250 GB danych. Korzystają z aluminiowej obudowy (wymiary - 81 x 130 x 17 mm , waga całości - 190 gramów) oraz mogą być zabezpieczenie hasłem (oprogramowanie PlexTools Professional LE, tylko w przypadku tandemu Windows & USB).

Sprzęt powinien trafić na półki sklepowe pod koniec tego miesiąca. Został objęty dwuletnim okresem gwarancji (obowiązuje w krajach UE). Niestety jego ceny nie zostały podane.

Więcej informacji.