Przenośne dyski eGo dla komputerów Mac

Iomega (wchodząca w skład korporacji EMC) ogłosiła dostępność na rynku polskim nowych przenośnych dysków twardych do komputerów Mac, należących do linii Iomega eGo. Urządzenia zostały wyposażone w trzy różne złącza do transmitowania danych: Fire Wire 800, Fire Wire 400 i USB 2.0.

Produkt dostępny jest w kolorze srebrnym i czerwonym i o pojemności 320 GB lub 500 GB. Dyski zostały sformatowane w systemie HFS, by użytkownicy komputerów Mac mogli z nich korzystać zaraz po wyjęciu z pudełka.

Wewnątrz aluminiowej obudowy o grubości 16 mm i wadze poniżej 200 gramów znajduje się dysk twardy formatu 2,5 cala. Technologia Iomega Drop Guard chroni dysk przed uszkodzeniem po upadku z wysokości około 130 centymetrów.

W zestawie, wraz z nowym dyskiem eGo, znajdują się trzy darmowe programy: Iomega QuikProtect (prosty program do archiwizacji danych), EMC Retrospect Express lub Express HD (program do archiwizacji wszystkich danych wraz z programami i ustawieniami do komputerów z systemem Windows i Macintosh), MozyHome Online Backup (usługa archiwizacji internetowej z 2 GB darmowej przestrzeni na dane (nieograniczona przestrzeń płatna 4,95 USD/miesiąc).

Nowe dyski Iomega Ego, dla użytkowników Mac, kompatybilne są z systemami Mac OS X 10.4 lub nowszymi, jak również Microsoft Windows 2000 Professional, Windows XP i Windows Vista. Oprogramowanie MozyHome dostępne jest do systemów Mac OS X 10.4 i nowszych oraz Windows XP i Windows Vista. EMC Retrospect dostępne jest do systemów Mac OS X i Windows.

Dyski przenośne Iomega eGo z potrójnym interfejsem dostępne są w Polsce w cenie: wersja 320 GB - około 109 euro, wersja 500 GB - około 145 euro.

Czytaj również "Iomega - kolejny model pamięci masowej StorCenter" (pamięć NAS).


Zobacz również