Przenośne kino w kieszeni

Użytkownicy przenośnych komputerków mogą za pomocą oprogramowania firmy Generic Media edytować i odtwarzać filmy wideo w PalmOS.

gMedia Maker firmy Generic Media pozwala na zakodowanie plików wideo do formatu umożliwiającego ich odtwarzanie w dowolnym urządzeniu pracującym w systemie PalmOS, włącznie z komputerkami wyposażonymi jedynie w czarno-białe wyświetlacze. Za pomocą gMedia Maker, pracującego zarówno w Mac OS, jak i Windows, użytkownicy mogą zakodować filmy AVI, Digital Video (DV), MPEG-1, QuickTime oraz statyczne obrazy i odtwarzać je w gMedia Player, przystosowanym do pracy w PalmOS.

Po zakodowaniu filmu w komputerze stacjonarnym, korzystając z Palm HotSync, można przenieść pliki do urządzenia typu 'handheld', a za pomocą portu podczerwieni przesyłać je innym użytkownikom urządzeń pracujących w PalmOS.

'Stworzyliśmy to oprogramowanie po uświadomieniu sobie, że dzisiejsze urządzenia serii Palm Vx posiadają niemal identyczne możliwości co komputery 15 lat temu', powiedział Keith Hatounian z Generic Media. Minusem tej technologii jest póki co, brak obsługi dźwięku wynikający z ograniczeń samego systemu PalmOS, ale jeśli tylko Palm rozbuduje swój system o tą opcję, gMedia Maker zostanie uaktualniony, oświadczył Hatounian.

gMedia Maker kosztuje około 20 GBP, odtwarzacz gMedia Player jest dostępny za darmo, a oba programy można zaś pobrać ze strony Generic Media.

www.genericmedia.com