"Przenośne" matryce Samsunga

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że stworzyła 4 calową matrycę o proporcjach 16:9 przeznaczoną dla przenośnych odtwarzarzy multimediów (Portable Media Players). PMP to rodzaj odtwarzaczy kolejnej generacji, pozwalających na odtwarzanie materiałów wideo w każdym momencie i w dowolnym miejscu.

Nowa matryca Samsunga

Nowa matryca Samsunga

Nowe matryce Samsunga są głównie przeznaczone na rynek PMP. Dotychczas wyświetlacze montowane w tego rodzaju urządzeniach miały przekątne 3,5 cala i proporcje 4:3. W efekcie przy odtwarzaniu filmów Divx, które zazwyczaj są dostępne w formatach 16:9, znaczna część ekranu była nieaktywna, zmniejszając jednocześnie wykorzystywaną efektywnie wielkość matrycy.

Wyświetlacz przekątnej 4 cali jest wg Samsunga najbardziej właściwy dla tego typu urządzeń. Firma uważa, że na 3 calowej matrycy niewiele widać, natomiast 5" przekątna powoduje, że urządzenie nie mieści się w kieszeni.

Nowy produkt Samsunga umożliwia wyświetlanie 16,7 milionów kolorów, jego jasność została podwyższona, ze standardowych 150 cd/m2, do 180 cd/m2. Odbicia swiatła, padającego na wyświetlacz, ograniczono dzięki wykorzystaniu technologii TMR (Transmissive with Micro Reflective).

Samsung zamierza zdobyć największy udział w rynku przenośnych wyświetlaczy LCD do końca roku 2006 roku.


Zobacz również