Przenośne nowości Della

Koncern zaprezentował nowe notebooki, oparte na technologii Centrino. Modele Inspiron 500m i Latitude D500 to jedne z najtańszych dostępnych na rynku komputerów przenośnych wykorzystujących nową technologię Intela.

Dwa nowe notebooki Della to 4. i 5. model tego producenta, wykorzystujący platformę Centrino (w skład której wchodzi m.in. procesor Pentium M oraz chip ze zintegrowaną bepzrzewodą siecią).

Model Inspiron 500m wyposażony jest w procesor Pentium M 1,3 GHz, 128 MB pamięci DDR, wyświetlacz o przekątnej 14,1", 20 GB dysk oraz napęd CD - za taki zestaw zapłacić trzeba 1199 USD. Notebook nie jest jednak standardowo wyposażony w obsługę bezprzewodowej sieci. Aby móc korzystać z sieci bezprzewodowo, trzeba dopłacić od 69 do 89 USD (w zależności od protokołu sieciowego, z którego chcemy korzystać). Za dopłatą można również zamówic wydajniejszy procesor lub więcej pamięci RAM.

Dell Latitude D500 sprzedawany będzie tylko w wersji z procesorem Pentium M 1,3 GHz. Konfiguracja tej maszyny jest podobna do modelu Inspiron 500m - z tą jednak różnicą, że jest on stadardowo wyposażony we wszystkie komponenty niezbędne do korzystania z bezprzewodowych sieci.


Zobacz również