Przenośne odtwarzacze audio do 450 zł

Tanie odtwarzacze wcale nie muszą być nijakie, działać byle jak i pracować na baterii tylko kilka godzin. Jak pokazują nasze testy, wśród odtwarzaczy do 450 zł znajdziemy konstrukcje, które pod względem np. stylistyki mogłyby bez problemu konkurować z droższymi modelami.


Tanie odtwarzacze wcale nie muszą być nijakie, działać byle jak i pracować na baterii tylko kilka godzin. Jak pokazują nasze testy, wśród odtwarzaczy do 450 zł znajdziemy konstrukcje, które pod względem np. stylistyki mogłyby bez problemu konkurować z droższymi modelami.

Creative ZEN Stone Plus (2 GB)

Przenośne odtwarzacze audio do 450 zł

W przeciwieństwie do poprzednika bez plusa w nazwie model wyposażono w wyświetlacz o rozdzielczości 64x64 piksele, który ułatwia korzystanie z odtwarzacza, bo wyszukiwanie utworów nie odbywa się na ślepo. Wyświetlane na niebiesko informacje są dobrze widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy, a kąty widzenia bardzo duże (wyświetlacz OLED). Niestety, ekran jest niewielki, dlatego wszystko wyświetlane jest małą czcionką. Urządzenie pozwala na odtwarzanie plików MP3 i WMA (DRM9) niezależnie od stopnia kompresji. Akumulator ładuje się bezpośrednio z gniazda USB. ZEN Stone Plus oferuje dodatkowo zegarek, stoper, radio UKF oraz dyktafon. Wyposażony jest też w 2 GB pamięci flash, a nie 1 GB, jak ZEN Stone. Oba odtwarzacze rozpoznawane są w systemie jako dodatkowy dysk przenośny. Jakość generowanego dźwięku oceniamy na czwórkę, wprawdzie wysokie soprany są wyraźne, ale basy niezbyt mocne (chociaż nie odbiegają od średniej). To nasza subiektywna ocena, dlatego warto samemu sprawdzić jakość dźwięku przed zakupem. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwala na blisko 10 godzin odtwarzania muzyki (dane producenta).

Informacje Creative Labs

tel. 022 8530266

http://www.creative.pl

Cena 179 zł

Creative ZEN V (4 GB)

Przenośne odtwarzacze audio do 450 zł

Większość opcji wybiera się za pomocą minidżojstika i rozmieszczonych wokół niego przycisków. Wbudowany ekran OLED o rozdzielczości 128x128 pikseli oceniamy na mocną czwórkę. ZEN V może odtwarzać pliki MP3 lub WMA również z cyfrowym zarządzaniem prawami autorskimi (DRM 9 lub nowszy). Wszystkie opcje i przyciski umieszczone są tak, aby ich wybieranie było jak najbardziej intuicyjne. Utwory katalogowane są z podziałem na artystów, albumy i rodzaj wykonywanej muzyki. Po podłączeniu do komputera model Creative'a widziany jest nie jako dodatkowy dysk, ale multimedialne urządzenie przenośne. Pliki można kopiować bezpośrednio na nośnik. Odtwarzacz rozpozna je bez problemu, nie musisz używać dołączonej aplikacji. Podczas słuchania muzyki można wybrać barwę dźwięku z dziesięciu predefiniowanych ustawień lub dostosować ją ręcznie za pomocą pięciopasmowego korektora. Pod względem jakości dźwięku urządzenie nie odstaje zbytnio od lepszych modeli. Dużym plusem są dobre słuchawki, które - w przeciwieństwie do modeli zwykle dodawanych do tanich odtwarzaczy - zadowolą większość użytkowników.

Informacje Creative Labs

tel. 022 8530266

http://www.creative.pl

Cena 399 zł

Philips GoGear SA3115 (1 GB)

Przenośne odtwarzacze audio do 450 zł

Odtwarzacz pozwala na wygodne wyszukiwanie utworów z podziałem na albumy, artystów, rodzaj wykonywanej muzyki - co jest ewenementem wśród konstrukcji w cenie do 350 zł. Umożliwia również tworzenie listy ulubionych plików: wystarczy nacisnąć przycisk Playlist, aby odtwarzany utwór został automatycznie do niej dodany. Duży wyświetlacz pozwala na czytelne rozmieszczenie informacji, zarówno tytułu, nazwy albumu, jak i nazwiska wykonawcy utworu. Rozmieszczenie przycisków i funkcjonalny przełącznik zapewniają wygodę korzystania z urządzenia. Menu zostało całkowicie spolszczone, w systemie odtwarzacz rozpoznawany jest jako dodatkowy dysk przenośny. Zdjęcia i pliki wideo wymagają przekonwertowania za pomocą dołączanej aplikacji Philips Media Converter. Akumulator ładuje się automatycznie po podłączeniu odtwarzacza do komputera i wystarcza na ponad 15 godzin ciągłego słuchania muzyki. Zapis zbioru plików o łącznej pojemności 450 MB trwa prawie 13 minut, to jeden z najgorszych wyników, jednak trzeba przyznać, że odtwarzacz nadrabia to wymienionymi wyżej zaletami i jest jak najbardziej godny polecenia.

Informacje Philips

tel. 022 5710000

http://www.philips.pl

Cena 229 zł

VTec MP640 Dual Core (4 GB)

Przenośne odtwarzacze audio do 450 zł

Przyjemnym zaskoczeniem jest duży, 2-calowy, kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 176x220 pikseli i możliwość odtwarzania plików audio zapisanych w najpopularniejszych formatach OGG i FLAC. Można również przeglądać na nim zdjęcia (JPG, BMP, GIF), oglądać filmy i posłuchać radia (opcja zapisu do 30 stacji). VTec MP640 Dual Core w systemie widziany jest jako dodatkowy dysk przenośny. Pliki audio można kopiować bezpośrednio na ten nośnik, filmy wymagają wcześniejszej konwersji za pomocą dołączanej aplikacji AviCh. Wydajność odtwarzacza jest wystarczająca, zapis z prędkością 1,5 MB/s pozwala na zapełnienie 1 GB pamięciw nieco ponad 10 minut. Do wyboru jest siedem schematów ustawienia barwy dźwięku, w tym możliwość ręcznego dostosowania (5-pasmowy korektor). Dodatkowo można skorzystać z ustawienia QBS (symuluje efekt dźwięku przestrzennego), RBS (m.in. podbija basy) oraz Stone-3D (pozwala na uzyskanie efektu 3D z wydobyciem basów i sopranów). Wszystkie te opcje, wraz z dobrą jakością dźwięku powodują, że jest to ciekawa propozycja.

Informacje Vega Technology

tel. 022 5334323

http://www.vtec.com.pl

Cena 439 zł