Przenośne odtwarzacze audio od 450 zł

Kolorowe wyświetlacze, wymyślne kształty, łatwość posługiwania się - to i wiele więcej oferują stylowe odtwarzacze z pamięcią flash. Są dosyć drogie, ale z pewnością działają o wiele stabilniej niż większość tanich modeli, a jakość ich wykonania stoi na odpowiednio wysokim poziomie.


Kolorowe wyświetlacze, wymyślne kształty, łatwość posługiwania się - to i wiele więcej oferują stylowe odtwarzacze z pamięcią flash. Są dosyć drogie, ale z pewnością działają o wiele stabilniej niż większość tanich modeli, a jakość ich wykonania stoi na odpowiednio wysokim poziomie.

COWON D2 (2 GB)

COWON z dotykowym ekranem o rozdzielczości 320x240 pikseli i 2,5-calowej przekątnej nie jest mały, ale bez problemu zmieści się w każdej kieszeni. Dobra jakość dźwięku oraz intuicyjna obsługa to tylko część jego zalet. Wyposażony jest również w czytnik kart SD/MMS, dlatego w każdej chwili można powiększyć dostępną pamięć. Co istotne, to jeden z nielicznych mniejszych odtwarzaczy pozwalających obejrzeć filmy w miarę komfortowo - płynnie i bez pikselizacji, podobnie jak zdjęcia (opcja powiększania i obracania). Utwory są automatycznie katalogowane z podziałem na artystów, albumy, rodzaj wykonywanej muzyki itp. Można również tworzyć listy ulubionych plików. Urządzenie zapisuje ze średnią prędkością 5 MB/s i trudno znaleźć wydajniejszy model w jego klasie. Wyposażony jest również w pięciopasmowy korektor barwy dźwięku oraz kilkanaście gotowych schematów brzmień, w tym obsługę BBE, Mach3Bass, MP Enhance i 3D Surround. Jakość dołączanych słuchawek oceniamy jako dobrą, podobnie jak dźwięk generowany przez odtwarzacz.

Informacje MIP

tel. 08011080211

http://www.iaudio.pl

Cena 599 zł

Creative ZEN (4 GB)

Najnowszy ZEN kontynuuje dobrą passę udanych konstrukcji za rozsądną cenę. Od mających wcześniejszą premierę ZEN Stone ten model jest o wiele większy, chociaż ma porównywalną grubość (55x83x12 mm - dł. x szer. x gr.). Wszystko za sprawą dosyć dużego, jak na tego typu urządzenie, wyświetlacza LCD o 2,5-calowej przekątnej i rozdzielczości 320x240 pikseli, który umożliwia w miarę wygodne oglądanie filmów wideo (WMV i DivX/XviD). ZEN jest pierwszym odtwarzaczem Creative'a, który oprócz formatów audio MP3 i WMA obsługuje także niezabezpieczone mechanizmem DRM pliki AAC, z czego szczególnie zadowoleni powinni być dotychczasowi użytkownicy iPodów. Do dyspozycji są również radio FM, dyktafon oraz organizer, którego listy zadań, terminy i kontakty można synchronizować z Outlookiem. Wbudowaną pamięć można powiększyć dzięki gniazdu kart SD/SDHC. Odtwarzacz wyposażono we w pełni spolszczone menu, o identycznym układzie, jak w innych odtwarzaczach ZEN.

Informacje Creative Labs

tel. 022 8530266

http://www.creative.pl

Cena 420 zł

iPod touch

Jest to całkowicie nowy model iPoda, oparty na iPhonie, ale bez funkcjonalności telefonu komórkowego. Umożliwia łączenie z Internetem za pośrednictwem protokołu Wi-Fi (standard 802.11b/g). Jest dosyć duży, bo wyposażono go w 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy. To mocna strona urządzenia - obraz jest bardzo dobry, co w połączeniu z możliwością odtwarzania filmów i przeglądania zdjęć czyni go bardzo atrakcyjnym wyborem dla miłośników wszelkich gadżetów spod znaku jabłuszka. Interfejs jest identyczny jak w iPhonie, ikony wyraźne, a menu całkowicie spolszczone. Na dole znajdują się wirtualne przyciski nawigacyjne, które służą do odtwarzania audio, wideo, przeglądania zdjęć i dostępu do sklepu iTunes Music Store (połączenie z Internetem za pomocą bezprzewodowego protokołu Wi-Fi 802.11b/g, ale opcja ta w Polsce jest niedostępna). Mamy też bezpośredni dostęp do filmów z serwisu YouTube. Odtwarzacz wyposażono również w funkcjonalną przeglądarkę Safari.

Touch to coś więcej niż odtwarzacz audio czy też przenośny odtwarzacz multimedialny. Z pewnością trafi w gusta wielu użytkowników, niestety nie wszystkich, bo jest bardzo drogi. Wersja 16 GB kosztuje 1777 zł (8 GB mniej 1200 zł), jednak dla wielu i ta cena będzie zaporowa.

Informacje Apple IMC Poland

tel. 022 6516155

http://www.apple.com.pl

Cena 1777 zł

Samsung YP-K5 (4 GB)

Model Samsunga składa się z dwóch części: właściwego odtwarzacza oraz wbudowanych głośników stereo, które wysuwają się po lekkim naciśnięciu obudowy. Decydują one o ciekawym wyglądzie urządzenia, choć zwiększają jego rozmiary. Dzięki opracowanej przez producenta technologii DNSe (Digital Natural Sound engine) emitują przyzwoity dźwięk.

YP-K5 jest wyposażony ponadto w dotykowy panel nawigacyjny, radio FM oraz budzik. Kolorowy ekran o 1,71-calowej przekątnej wykonano w technologii OLED, dzięki czemu generuje dobry obraz, o bardzo dużych kątach widzenia. Niestety, producent nie podaje jego rozdzielczości.

Samsung poza standardowymi formatami MP3 i WMA odtwarza również OGG i wyświetla pliki JPG. Można posłuchać radia, ale nie da się nagrywać audycji. Utwory, podobnie jak w większości urządzeń tego typu, skatalogowane są według albumów, artystów i rodzaju wykonywanej muzyki. Oczywiście warunkiem jest ich prawidłowy opis w tagach ID3. Można również utworzyć listę ulubionych utworów.

Informacje Samsung Electronics

tel. 022 6074400

http://www.samsung.pl

Cena 799 zł