Przenośne odtwarzacze audio od 450 zł

Kolorowe wyświetlacze, wymyślne kształty, łatwość posługiwania się - to i wiele więcej oferują stylowe odtwarzacze z pamięcią flash. Są dosyć drogie, ale z pewnością działają o wiele stabilniej niż większość tanich modeli, a jakość ich wykonania stoi na odpowiednio wysokim poziomie.


Kolorowe wyświetlacze, wymyślne kształty, łatwość posługiwania się - to i wiele więcej oferują stylowe odtwarzacze z pamięcią flash. Są dosyć drogie, ale z pewnością działają o wiele stabilniej niż większość tanich modeli, a jakość ich wykonania stoi na odpowiednio wysokim poziomie.

COWON D2 (2 GB)

Przenośne odtwarzacze audio od 450 zł

COWON z dotykowym ekranem o rozdzielczości 320x240 pikseli i 2,5-calowej przekątnej nie jest mały, ale bez problemu zmieści się w każdej kieszeni. Dobra jakość dźwięku oraz intuicyjna obsługa to tylko część jego zalet. Wyposażony jest również w czytnik kart SD/MMS, dlatego w każdej chwili można powiększyć dostępną pamięć. Co istotne, to jeden z nielicznych mniejszych odtwarzaczy pozwalających obejrzeć filmy w miarę komfortowo - płynnie i bez pikselizacji, podobnie jak zdjęcia (opcja powiększania i obracania). Utwory są automatycznie katalogowane z podziałem na artystów, albumy, rodzaj wykonywanej muzyki itp. Można również tworzyć listy ulubionych plików. Urządzenie zapisuje ze średnią prędkością 5 MB/s i trudno znaleźć wydajniejszy model w jego klasie. Wyposażony jest również w pięciopasmowy korektor barwy dźwięku oraz kilkanaście gotowych schematów brzmień, w tym obsługę BBE, Mach3Bass, MP Enhance i 3D Surround. Jakość dołączanych słuchawek oceniamy jako dobrą, podobnie jak dźwięk generowany przez odtwarzacz.

Informacje MIP

tel. 08011080211

http://www.iaudio.pl

Cena 599 zł

Creative ZEN (4 GB)

Przenośne odtwarzacze audio od 450 zł

Najnowszy ZEN kontynuuje dobrą passę udanych konstrukcji za rozsądną cenę. Od mających wcześniejszą premierę ZEN Stone ten model jest o wiele większy, chociaż ma porównywalną grubość (55x83x12 mm - dł. x szer. x gr.). Wszystko za sprawą dosyć dużego, jak na tego typu urządzenie, wyświetlacza LCD o 2,5-calowej przekątnej i rozdzielczości 320x240 pikseli, który umożliwia w miarę wygodne oglądanie filmów wideo (WMV i DivX/XviD). ZEN jest pierwszym odtwarzaczem Creative'a, który oprócz formatów audio MP3 i WMA obsługuje także niezabezpieczone mechanizmem DRM pliki AAC, z czego szczególnie zadowoleni powinni być dotychczasowi użytkownicy iPodów. Do dyspozycji są również radio FM, dyktafon oraz organizer, którego listy zadań, terminy i kontakty można synchronizować z Outlookiem. Wbudowaną pamięć można powiększyć dzięki gniazdu kart SD/SDHC. Odtwarzacz wyposażono we w pełni spolszczone menu, o identycznym układzie, jak w innych odtwarzaczach ZEN.

Informacje Creative Labs

tel. 022 8530266

http://www.creative.pl

Cena 420 zł

iPod touch

Przenośne odtwarzacze audio od 450 zł

Jest to całkowicie nowy model iPoda, oparty na iPhonie, ale bez funkcjonalności telefonu komórkowego. Umożliwia łączenie z Internetem za pośrednictwem protokołu Wi-Fi (standard 802.11b/g). Jest dosyć duży, bo wyposażono go w 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy. To mocna strona urządzenia - obraz jest bardzo dobry, co w połączeniu z możliwością odtwarzania filmów i przeglądania zdjęć czyni go bardzo atrakcyjnym wyborem dla miłośników wszelkich gadżetów spod znaku jabłuszka. Interfejs jest identyczny jak w iPhonie, ikony wyraźne, a menu całkowicie spolszczone. Na dole znajdują się wirtualne przyciski nawigacyjne, które służą do odtwarzania audio, wideo, przeglądania zdjęć i dostępu do sklepu iTunes Music Store (połączenie z Internetem za pomocą bezprzewodowego protokołu Wi-Fi 802.11b/g, ale opcja ta w Polsce jest niedostępna). Mamy też bezpośredni dostęp do filmów z serwisu YouTube. Odtwarzacz wyposażono również w funkcjonalną przeglądarkę Safari.

Touch to coś więcej niż odtwarzacz audio czy też przenośny odtwarzacz multimedialny. Z pewnością trafi w gusta wielu użytkowników, niestety nie wszystkich, bo jest bardzo drogi. Wersja 16 GB kosztuje 1777 zł (8 GB mniej 1200 zł), jednak dla wielu i ta cena będzie zaporowa.

Informacje Apple IMC Poland

tel. 022 6516155

http://www.apple.com.pl

Cena 1777 zł

Samsung YP-K5 (4 GB)

Przenośne odtwarzacze audio od 450 zł

Model Samsunga składa się z dwóch części: właściwego odtwarzacza oraz wbudowanych głośników stereo, które wysuwają się po lekkim naciśnięciu obudowy. Decydują one o ciekawym wyglądzie urządzenia, choć zwiększają jego rozmiary. Dzięki opracowanej przez producenta technologii DNSe (Digital Natural Sound engine) emitują przyzwoity dźwięk.

YP-K5 jest wyposażony ponadto w dotykowy panel nawigacyjny, radio FM oraz budzik. Kolorowy ekran o 1,71-calowej przekątnej wykonano w technologii OLED, dzięki czemu generuje dobry obraz, o bardzo dużych kątach widzenia. Niestety, producent nie podaje jego rozdzielczości.

Samsung poza standardowymi formatami MP3 i WMA odtwarza również OGG i wyświetla pliki JPG. Można posłuchać radia, ale nie da się nagrywać audycji. Utwory, podobnie jak w większości urządzeń tego typu, skatalogowane są według albumów, artystów i rodzaju wykonywanej muzyki. Oczywiście warunkiem jest ich prawidłowy opis w tagach ID3. Można również utworzyć listę ulubionych utworów.

Informacje Samsung Electronics

tel. 022 6074400

http://www.samsung.pl

Cena 799 zł