Przenośne przeglądarki

Openwave prezentuje dwie nowe przeglądarki internetowe dla urządzeń bezprzewodowych.

Na odbywającym się w Cannes - 3GSM World Congress, specjalizująca się w aplikacjach sieciowych firma Openwave Systems, przedstawiła dwie nowe przeglądarki internetowe przeznaczone dla urządzeń przenośnych. Zaprezentowane programy to Openwave Mobile Browser WAP Edition oraz Openwave Mobile Browser Universal Edition. Obie aplikacje posiadają w pełni graficzny interfejs użytkownika, oraz intuicyjny system nawigacji, podobny do stosowanych w "dużych" przeglądarkach. Jak zapewnia producent, uniwersalna architektura aplikacji umożliwia zastosowanie ich w urządzeniach bezprzewodowych takich jak telefony komórkowe czy palmtopy zarówno obecnej jak i przyszłej generacji.

Mobile Browser WAP Edition wspiera specyfikacje WAP 1.2.1 oraz technologie WTLS Class II, zapewniającą bezpieczeństwo w bezprzewodowej komunikacji. Mobile Browser Universal Edition przeznaczona jest dla sieci komórkowych 2,5 G oraz 3G. Aplikacja jest zgodna ze standardami xHTML, WML, cHTML (odmiana używana w japońskim iMode) oraz z pełnym HTML poprzez specjalne, konwertujące kod, bramki sieciowe. Dodatkowo oprogramowanie przystosowane jest do obsługi koloru i strumieniowych przekazów multimedialnych w sieciach komórkowych przyszłej generacji.

Firma poinformowała, że jej oprogramowanie do chwili obecnej zastosowano w blisko 160 różnych aparatach komórkowych, które użytkuje około 70 milionów klientów. Pierwsze urządzenia bezprzewodowe z nowymi przeglądarkami Openwave pojawią się na rynku w połowie bieżącego roku.