Przenośne wideo

Nagra filmy i wyświetli je, zmagazynuje zdjęcia oraz pliki. Oto odtwarzacz, który z pewnością przyda się podczas długich podroży.

Odtwarzacze MP3 Archos, do tej pory niedostępne w Polsce, wkraczają na nasz rynek. Najbardziej rozbudowanym modelem, zaliczającym się do kategorii urządzeń multimedialnych, jest AV400. Ma 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz, 20-gi-gabajtowy twardy dysk i pozwala na odtwarzanie filmów w formacie DivX i XviD. Pełnić może również funkcję przenośnego wideo, bo po podłączeniu do telewizora nagra wyświetlany program, i to o wybranej godzinie. Archos AV400 współpracuje z telewizorem również w celu wyświetlenia na nim filmów zapisanych w pamięci urządzenia.

Model AV400 odczytuje także zdjęcia, które można przegrać wprost z pamięci Compact Flash wyjętej z aparatu, bo wbudowano w niego czytnik kart CF. Szkoda tylko, że mimo wejścia liniowego odtwarzacz nie koduje w locie muzyki w pliku MP3, a radia można posłuchać dopiero po zakupie dodatkowego modułu. Innym produktem firmy Archos jest odtwarzacz Gamini400. To jedno z najmniejszych urządzeń odtwarzających filmy (format MPEG-4 SP) i odczytujące zdjęcia.

Gamini400 uznać można także za przenośną konsolę, o czym świadczy układ klawiszy oraz obsługa gier w standardzie Mophun, znanych przede wszystkim z telefonów firmy Sony Ericsson.

Systemics, tel. (22) 8583542, Cena AV400 - 1998 zł, Gamini400 - 1198 zł

Więcej na: http://www.archos.pl


Zobacz również