Przenośny Outlook

Microsoft zaprezentował wersję beta Outlook Mobile Manager, poszerzającą możliwości popularnej aplikacji pocztowej.

Na konferencji DEMO 2001 w Phoenix, w Arizonie, firma Microsoft przedstawiła wersję beta produktu Microsoft Outlook Mobile Manager - nowej aplikacji dla biurkowych PC. Rozszerza ona w znacznym stopniu funkcje programu Microsoft Outlook. Korzystając z opracowanych technologii, aplikacja śledzi sposób, w jaki użytkownik obsługuje wiadomości z programu Outlook. Następnie Mobile Manager wykorzystuje te preferencje do automatycznego tworzenia filtrów, na podstawie których wybrane wiadomości poczty elektronicznej, pozycje kalendarza, kontakty i zadania będą wysyłane jako pilne powiadomienia do urządzeń bezprzewodowych, takich jak telefony komórkowe.

Ponadto Mobile Manager używany w połączeniu ze swoim macierzystym produktem Microsoft Mobile Information Server udostępnia rozbudowane funkcje, obejmujące udoskonalony system zabezpieczeń. W aplikacjach zastosowano nowe technologie "sztucznej inteligencji" opracowane przez Microsoft Research (MSR), dział badawczo-rozwojowy koncernu. Są to m.in. metody automatycznego uczenia się i wnioskowania. Ta adaptacyjna technologia eliminuje konieczność ręcznego i nużącego wprowadzania reguł.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

"Załóżmy, że jesteśmy na długim spotkaniu poza biurem" - mówi Eric Horvitz, inzynier z Microsoft Research. "Zawarty w aplikacji Mobile Manager system wykrywania obecności wie, że nie ma nas przy komputerze i że powinien obserwować przychodzące wiadomości, a wiadomości pilne wysyłać na nasze urządzenie przenośne. Jeśli w czasie spotkania usłyszymy sygnał przychodzącej poczty, będziemy wiedzieć, że jest to naprawdę pilna wiadomość, którą chcielibyśmy przejrzeć. Z drugiej strony, brak sygnału oznacza, że prawdopodobnie żadna wiadomość w skrzynce poczty przychodzącej nie wymaga naszej natychmiastowej interwencji. Tak więc Mobile Manager potrafi odfiltrowywać mnóstwo niezbyt istotnych wiadomości i dać zajętym użytkownikom komfort pewności, że w trakcie ich pobytu poza biurem nie zdarzyło się nic, czym trzeba by się było martwić".

Dostępna w aplikacji Mobile Manager funkcja Intellishrink wykorzystuje technologię przetwarzania języka naturalnego do zmniejszania objętości wiadomości. Funkcja Intellishrink pozwala Mobile Manager określić opcje automatycznego kondensowania wiadomości, na przykład usuwanie spacji, zastosowanie popularnych skrótów, usuwanie znaków interpunkcyjnych i usuwanie samogłosek. Usunięcie niepotrzebnych znaków i wyrazów pozwala skrócić wiadomość do 30% jej pierwotnej objętości. Mobile Manager będzie również ściśle zintegrowany z zapowiadanym na późną wiosnę pakietem Office XP, najnowszej wersji popularnego zastawu programów biurowych firmy Microsoft.

Więcej informacji: www.microsoft.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: