Przenośny RealPlayer w Nokii

Firmy Nokia i Real Networks ogłosiły plany zintegrowania bezprzewodowej wersji popularnego odtwarzacza RealPlayer z aparatem telefonicznym Nokia 9210 Communicator.

Mobile RealPlayer czyli bezprzewodowa wersja odtwarzacza plików multimedialnych proponowana przez firmę Real Networks, na mocy porozumienia z firmą Nokia, zostanie zintegrowana z modelem telefonu komórkowego Nokia 9210 Communicator. Przenośna wersja RealPlayera została opracowana z myślą o współpracy z otwartą platformą operacyjną EPOC firmy Symbian stworzoną dla nowej generacji urządzeń komunikacyjnych i 'inteligentnych telefonów'.

'Porozumienie z RealNetworks to kamień milowy w rozwoju bezprzewodowego przemysłu. Możemy teraz zaoferować posiadaczom telefonów Nokia 9210 Communicator korzystanie z sieciowej zawartości stworzonej w jednym z najpopularniejszych internetowych formatów', powiedział Anssi Vanjoki, wice prezes Nokia Mobile Phones. Użytkownicy Nokia 9210 mogą teraz pobierać z Internetu i odtwarzać swoje ulubione materiały WWW jak np. wiadomości, wydarzenia sportowe czy muzykę, bez względu na miejsce w jakim się znajdują. Mobile RealPlayer zostanie zaprezentowany podczas targów CeBIT 2001 odbywających się w Hanowerze.

www.realnetwork.com

www.nokia.com


Zobacz również