Przenośny "demon prędkości" od HP

Koncern HP zaprezentował nowy model notebooka, przeznaczonego przede wszystkim dla graczy. Voodoo Envy HW:201 określany jest przez producenta mianem "szaleńczo szybkiego", wyposażony został bowiem w dwurdzeniowy procesor AMD oraz dwie karty graficzne Nvidii działające w trybie SLI. HP przyznaje jednak, iż tak wyposażony notebook "nie pociągnie" długo na zasilaniu bateryjnym...

Komputer pracuje w oparciu o 64-bitowy dwurdzeniowy procesor AMD Turion 64 X2. Za generowanie grafiki odpowiadają dwie karty graficzne Nvidii, pracujące w systemie SLI. Do wyboru pozostaje układ złożony z dwóch kart GeForce Go 7950 GTX (po 512 MB pamięci) lub Quadro FX 2500M (również 512 MB RAM na każdy z procesorów graficznych).

Dane można przechowywać na dwóch dyskach twardych o łącznej pojemności 320 GB (dyski mogą zostać zespolone w macierz RAID 0). Obraz wyświetlany jest na 20,1-calowym ekranie LCD. Oprócz tego wiadomo, iż komputer będzie wyposażony w kamerę internetową, system głośników oraz obsługę interfejsów Bluetooth i Wi-Fi.

Wymiary notebooka wynoszą 47,6 x 34,3 x 4,8 cm. Nie znana jest jeszcze jego cena. Prezentacja komputera odbyła się w trakcie trwającej właśnie w Las Vegas kolejnej edycji targów Consumer Electronics Show.


Zobacz również