Przenośny e-mail

America Online uruchomiła bezprzewodowy dostęp do swoich usług.

Największy dostawca Internetu - America Online - konsekwentnie inwestuje w bezprzewodowy dostęp do oferowanych przez siebie usług. Firma niedawno zaprezentowała oprogramowanie dla komputerów przenośnych (tzw. handhelds) Compaq Aero oi Casio Cassiopeia. Rozwiązanie pozwala na dostęp (w USA) do poczty elektronicznej bez potrzeby łączenia się z jakąkolwiek siecią za pomocą przewodów.

AOL wykupiła także firmę Tegic Communications, zajmującą się produkcją oprogramowania do wprowadzania tekstu do telefonów komórkowych. Obie firmy współpracują nad aplikacją typu ICQ-AOL Instant Messenger.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!

AOL zamierza wkrótce wprowadzić na rynek AOL 5.0 dla Macintoshy i tym samym zaoferować wszystkim użytkownikom tej platformy pełny dostęp do swoich kont e-mailowych, newsów, sprawozdań sportowych i giełdowych oraz prognozy pogody. Program ma pozwolić nawet na przesyłanie zdjęć przez Internet i cyfrowe podpisywanie wiadomości.

Jak powiedziała rzecznik AOL, Julie Mason, na odbywających się w Las Vegas targach Consumer Electronics Show: "Bardzo poważnie myślimy o dostępie do elektronicznej wymiany informacji z każdego miejsca na świecie. I to bez zmuszania użytkowników do zajmowania się przewodami, modemami czy platformami".

Więcej informacji: www.aol.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: