Przenośny kluczyk

Pamięć flash i czytnik w jednym to naprawdę świetny pomysł.

Pamięć flash i czytnik w jednym to naprawdę świetny pomysł.

Niewielkie urządzenie jakim jest FlashDisk może być wyposażone w pamięć o pojemności od 32 do 512 MB.

Niewielkie urządzenie jakim jest FlashDisk może być wyposażone w pamięć o pojemności od 32 do 512 MB.

Systemy pamięci flash rozwijają się błyskawicznie, co jest konsekwencją stale wzrastającej sprzedaży urządzeń, w których są wykorzystywane - aparatów cyfrowych, odtwarzaczy mp3, . Niestety, pomimo swoich oczywistych zalet, takich jak wysoka pojemność i szybki transfer danych, nie mogą się pod względem swojej uniwersalności równać z najzwyklejszą dyskietką. Wynika to z faktu, że większość komputerów nie jest wyposażona w żaden czytnik kart pamięci i dlatego przenoszenie danych tą metodą nie jest możliwe.

Genialnym pomysłem, rozwiązującym ten problem, jest stworzenie urządzenia łączącego nośnik pamięci i czytnik w jednym. Całość podłącza się poprzez port USB, który obecny jest w prawie każdym komputerze. Świetnym przykładem takiego produktu jest FlashDisk. Urządzenie ma rozmiary niewielkiego breloczka i z łatwością można przyczepić je np. do kluczy, dzięki czemu zawsze będziemy mieć je ze sobą. Wyposażone może być w pamięć o różnej pojemności, od 32 MB w górę (nawet do 512 MB).

Instalacja urządzenia jest całkowicie bezproblemowa, pod warunkiem, że komputer wyposażony jest w system operacyjny Windows Me, 2000 lub XP. Wówczas nie musimy instalować żadnych sterowników, ponieważ są one już wbudowane w system. Tak przynajmniej mówi teoria. W praktyce sprawdza się ona w 90 procentach. FlashDisk sprawdzaliśmy w czasie testu komputerów i na kilku spośród kilkudziesięciu testowanych maszyn nie chciał się uruchomić. Jednak są to wyjątkowe przypadku. Jeśli na Twoim komputerze działa Windows 98, będziesz musiał zainstalować specjalne sterowniki, dostarczone w zestawie.

Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem portu USB1.1. W przypadku małych pojemności (32 lub 64 MB) szybkość transferu, jaką oferuje ten standard (12 Mb/s) jest wystarczająca, jednak w przypadku bardziej pojemnych modeli przydałaby się wersja USB2.0.

Aby ułatwić podłączenie urządzenia do komputera, który nie ma portów USB na przedniej ściance, producent dołączył specjalny przewód przedłużający, dzięki któremu nie będziemy musieli zaglądać do tylnej ścianki za każdym razem, gdy chcemy podłączyć moduł.

W praktyce urządzenie okazuje się niezwykle przydatne, umożliwiając bardzo sprawne przenoszenie danych pomiędzy komputerami. Może być przydatne w bardzo wielu sytuacjach, chociażby wtedy, gdy chcemy przenieś dokumenty pomiędzy komputerem służbowym a domowym.

Więcej informacji: Megabajt

http://www.megabajt.com.pl

Cena: do ustalenia