Przenośny komputer typu tablet

Na polskim rynku pojawił się przenośny komputer typu tablet, produkowany przez kanadyjską firmę Xplore Technologies. Urządzenie może funkcjonować w warunkach wymagających mobilności (branża energetyczna, logistyka, magazyny, taśmy produkcyjne oraz praca handlowców).

Urządzenie jest wodoodporne, pyłoszczelne, odporne na wibracje, wstrząsy oraz upadki. Komputer może być również wykorzystywany w obecności łatwopalnych oparów (np. farb lub emalii) i może pracować w temperaturach od -20 do +60 stopni.

Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP Tablet Edition, który wspiera dodatkowe opcje w zakresie obsługi dotykowej oraz za pośrednictwem rysika. W standardzie znajduje się też czytnik linii papilarnych. Zależnie od wymagań klienta, urządzenie może komunikować się tradycyjnie (okablowanie miedziane) lub drogą radiową.

Producent oferuje dwa modele komputera (Xplore iX104C-2 i Xplore iX104C-3), wyposażone odpowiednio w procesor Intel Pentium M 733 1,1 GHz lub Intel Pentium M 753 1,2 GHz. Komputer jest wyposażony w dysk twardy 40 GB (IDE) i klawiaturę dotykową wyświetlaną na ekranie. Urządzenie zawiera dwa porty USB, modem, standardowy interfejs LAN (Ethernet; złącze RJ-45) oraz interfejs radiowy Wi-Fi 802.11 (a opcjonalnie również Bluetooth).

Produkt ma w swojej ofercie wrocławska firma HDF.