Przenośny oczyszczacz powietrza w formie maseczki? LG wpadło na świetny pomysł

LG zaprezentowało osobisty oczyszczacz powietrza w formie maseczki ochronnej. To innowacyjny pomysł, który wnosi wiele korzyści. Zobacz, czym charakteryzuje się PuriCare Wearable.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest jakość powietrza, którym oddychamy. To szczególnie istotne w dobie koronawirusa oraz dużego zanieczyszczenia w wielu miastach. LG postanowiło znaleźć idealne rozwiązanie - oczyszczacz powietrza do noszenia na twarzy, zapewniający nowy poziom ochrony w każdym miejscu. PuriCare Wearable pozwala rozwiązać dylemat wynikający z konieczności wybierania między maseczkami domowej roboty o niekontrolowanej jakości a maseczkami jednorazowymi.

Przenośny oczyszczacz powietrza w formie maseczki? LG wpadło na świetny pomysł

Konstrukcja maseczki LG PuriCare Wearable

Maseczka wyposażona jest w dwa wysokowydajne, wymienne filtry HEPA H13, podobne do tych, które firma LG stosuje w domowych oczyszczaczach powietrza. Oprócz tego, w oczyszczaczu zastosowano dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy, które ułatwiają oddychanie czystym, filtrowanym powietrzem. Wewnątrz znalazł się także czujnik oddechu, który mierzy rytm oddychania oraz objętość oddechu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje prędkość obu wentylatorów.

Przenośny oczyszczacz powietrza w formie maseczki? LG wpadło na świetny pomysł

Bateria oraz etui

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable posiada wydajny i lekki akumulator o pojemności 820 mAh, który powinien wystarczyć na 8 godzin spokojnego oddychania lub 2 godziny w trybie z z maksymalną prędkością wentylatorów.

Dodatkowo, oczyszczacz LG będzie dostarczany z etui, które jest wyposażone w diody LED emitujące promieniowaniu UV, niszczące szkodliwe bakterie. Za pomocą etui będzie możliwe ładowanie akumulatora w masce. Nie obyło się także bez aplikacji mobilnej LG ThinQ, dzięki której będziemy na bieżąco informowani m.in. o konieczności wymiany filtrów.

Niestety obecnie nie wiemy, jaka będzie cena oczyszczacza LG PuriCare Wearable. Na ten moment podano jedynie informacje, że maseczka pojawi się w sprzedaży w wybranych krajach w czwartym kwartale.

Sprawdźcie również recenzję telewizora LG NanoCell 2020, którego mieliśmy okazję przetestować.