Przenośny odtwarzacz z wbudowanym... projektorem

Firma iView Limited przedstawiła nowy przenośny odtwarzacz multimedialny o oznaczeniu SunView PMP Projector (PMPP). Urządzenie zostało wyposażone we wbudowany miniaturowy projektor - producent twierdzi, że jest to pierwszy produkt tego typu dostępny na rynku.

SunView PMP Projector (PMPP) wyposażony został w 3,5-calowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD, wbudowany głośnik i slot kart pamięci SD (zasilanie zapewnia akumulator, natomiast wymiary całości to 133 x 79 x 25 mm). Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0 i oferuje możliwość skorzystania z oprogramowania Office Viewer, pozwalając tym samym na przeglądanie zdjęć, wyświetlanie filmów oraz prowadzenie biznesowych prezentacji.

SunView PMP Projector (PMPP)

SunView PMP Projector (PMPP)

Co najważniejsze, w środku odtwarzacza umieszczono miniaturowy moduł projektora o oznaczeniu IPL630. Waży on 40 gramów i został zbudowany w oparciu o diody LED oraz technologię LCOS. Pozwala na wyświetlanie obrazu (jego maksymalna przekątna to 53 cale) w rozdzielczości 640 x 480 pikseli, który charakteryzuje się szeroką skalą barw przekraczającą - jak twierdzi producent - 110% przestrzeni NTSC. Warto też wspomnieć, że pobór mocy projektora jest na poziomie 2-3 W.

Niestety cena urządzenia nie została podana.


Zobacz również