Przenośny punkt dostępu

SMC opracował produkt WLAN noszący nazwę EZ Connect g 2.4GHz 802.11g Wireless Traveler, określając go mianem bezprzewodowego zestawu podróżnika.

EZ Connect g 2.4GHz 802.11g Wireless (nazwa modelu SMCWTK-G) jest uniwersalnym urządzeniem typu wszystko-w-jednym, które może pełnić kilka funkcji. Może być punktem dostępu, mostem Ethernet, wzmacniaczem sygnałów radiowych, mostem pracującym w trybie punkt-punkt i mostem pracującym w trybie punkt-wiele punktów.

Urządzenie zaprojektowano z myślą o mobilnych użytkownikach, którzy chcą komunikować się z Internetem lub ze swoją siecią korporacyjną (i to z dużą szybkością) niezależnie od tego gdzie przebywają. Urządzenie może być zasilane z gniazda elektrycznego lub przez port USB.

Przebywając w domu lub w biurze użytkownik może podpiąć urządzenie do dowolnego portu Ethernet, zamieniając go w punkt dostępu obsługujący bezprzewodowych klientów. Co ważne, użytkownik nie musi instalować żadnych sterowników i urządzenie przystępuje do pracy w kilka sekund po dołączeniu go do kablowej sieci Ethernet.

Zasięg punktu dostępu (wspierającego standardy 802.3, 802.3u, 802.11b i 802.11g) wynosi 350 metrów. Bezpieczeństwo zapewniają takie rozwiązania, jak: szyfrowanie 64/128 bitów WEP, WPA-PSK, wyłączenie rozgłaszania SSID, filtrowanie adresów MAC.

Produkt ma w swojej ofercie ABC Data, autoryzowany dystrybutor rozwiązań firmy SMC. Sugerowana cena detaliczna: 420 zł. netto.


Zobacz również