Przenośny "twardziel" od Freecom

Firma Freecom zaprezentowała nowy przenośny twardy dysk, wyjątkowo odporny na wszelkie urazy mechaniczne. Urządzenia z serii ToughDrive Pro wyposażone zostały w specjalną, wzmocniona obudowę umożliwiającą im przetrwanie np. upadku z wysokości 2 m.

Freecom ToughDrive Pro

Freecom ToughDrive Pro

Dysk jest zabezpieczony przed uszkodzeniem podwójnie - jego obudowa wykonana została z odpowiednio wytrzymałego plastiku pokrytego silikonem, zaś sam dysk został w niej osadzony na specjalnym - również silikonowym - łożu. Według producenta, ma to gwarantować maksymalną odporność urządzenia na wszelkie wstrząsy i urazy mechaniczne.

ToughDrive Pro jest zasilany z portu USB (co ciekawe, kabel USB jest ukryty w obudowie, dzięki czemu użytkownik nie musi nosić dodatkowego przewodu). Dysk jest dostępny w kilku wersjach, różniących się pojemnością - do wyboru mamy wersję 40 GB, 80 GB, 100 GB lub 120 GB. Wymiary urządzenia to 140 x 80 x 19 mm, zaś waga - 175 g.

Freecom ToughDrive Pro pojawi się w europejskich sklepach na początku listopada. Najtańsza wersja (40 GB) kosztować będzie ok. 110 euro, zaś najdroższa (120 GB) - ok. 290 euro.

Więcej informacji: Freecom.


Zobacz również