Prześwietlamy Internet Explorera 7 Beta 2 Preview!

MSN Search - jedyny portal, na którym wyświetliła się nam ikonka

MSN Search - jedyny portal, na którym wyświetliła się nam ikonka

Brak ikonek. Podczas testowania rzucił nam się w oczy pewien brak: nie wyświetlają się ikonki przypisane do poszczególnych stron. W pierwszej becie były, teraz zniknęły. Mamy nadzieję, że powrócą nie tylko w przypadku MSN Search (jedyna witryna, w której wyświetla się ikonka motylka - patrz rysunek).

Pasek menu. Jedną z największych różnic jest... całkowity brak tekstowego menu. Nie jest ukryte ani pod żadnym przyciskiem, po prostu go nie ma. Pokazuje się dopiero w momencie naciśnięcia przycisku [Alt] albo po włączeniu go w opcjach. Zauważyliśmy jednak, że przyciski zostały tak zorganizowane, by nie było potrzeby sięgania do niego: wszystko jest pod ręką na paskach (zwanych w angielskiej wersji "bands"). Pojawił się również znany z Firefoksa przycisk kanałów RSS.

Menu z opcjami

Menu z opcjami

Ulubione. W organizowaniu Ulubionych (ang. Favorites) pomogą nam dwa przyciski znajdujące się na wysokości spisu wszystkich kart. Szkoda tylko, że zabrakło przycisku "Dodaj od razu do Ulubionych nie pytając mnie o nic". Aktualnie musimy wykonać cztery operacje: kliknąć, wybrać opcję menu, kliknąć, kliknąć. Niby niewiele, ale wygodniej byłoby po prostu kliknąć, prawda?

Brak odzyskiwania otwartych stron. W IE7 Beta 2 Preview zabrakło nam możliwości otwierania stron, które zniknęły z powodu awarii przeglądarki. MSIE otwiera się zawsze z czystym okienkiem. Może to oznaczać albo wielką wiarę jego programistów w stabilność tworzonego przez nich kodu, albo brak odpowiedniej opcji. Mamy nadzieję, że to drugie...

Filtr antyphishingowy

Filtr antyphishingowy

Phishing filter. Filtr witryn próbujących wyłudzić od użytkowników cenne dane to naprawdę ważny element. Z pewnością będzie dobrze współpracował z programami pocztowymi Microsoftu. Pozostaje tylko jedna wątpliwość: czy witryny wykorzystujące phishing nie zmieniają się zbyt szybko, by mogły znaleźć się w bazie?

Interesujący jest fakt, żehttp://www.microsoft.com można sprawdzić pod kątem uczciwości twórców witryny, natomiast w przypadkuhttp://www.ebay.com - strony bardzo często wykorzystywanej przez cyberprzestępców - opcja "Check this Website" jest wyszarzona (nieaktywna).