Prześwietlamy Internet Explorera 7 Beta 2 Preview!

Wyszukiwarki. W przedpremierowej wersji Beta 2 zauważyliśmy jedną ciekawostkę: okienko wyszukiwarek jest, owszem, ale nie da się w nim skorzystać z Google. Podstawowym silnikiem jest MSN Search, a jeśli zechcemy skorzystać z innych i przeskoczymy do strony "Get search providers", do wyboru dostaniemy AOL Search, Ask Jeeves, MSN Search i Yahoo! Search.

A gdzie Google?

A gdzie Google?

Komunikaty o błędach. Bardzo przypadły nam do gustu strony informujące o błędzie. Jest na nich tylko jedna informacja: "Mógł wystąpić błąd, kliknij tu, aby odświeżyć". To dużo czytelniejszy przekaz niż kompletny spis błędów wraz z ich numerami, szczegółowym opisem dalszego postępowania itd.

Odzyskiwanie systemu - nie zawsze się udaje

Odzyskiwanie systemu - nie zawsze się udaje

Problemy? Zauważyliśmy w Beta 2 Preview kilka błędów, które w sumie można uznać za naturalne na tym etapie rozwoju: aplikacja nie do końca współpracowała z poprawnymi kontrolkami ActiveX, wiele stron wykorzystujących JavaScript powodowało wyświetlenie na pasku stanu (lewy dolny róg okienka przeglądarki) ikonki informującej o błędzie. Ciekawy jest również fakt, że IE7 nie zawsze radzi sobie z utworzeniem właściwego punktu odzyskiwania systemu - a jeśli już go robi, nie potrafi go poprawnie nazwać.

Inne problemy: IrfanView przestał zapamiętywać katalog, w którym ostatnio zapisywano z niego plik; ponadto w niektórych konfiguracjach sprzętowych i programowych okienko MSIE nie dawało się ukryć pod czymkolwiek innym.

Podsumowanie

Beta 2 Preview nie wnosi zbyt wiele nowego w temacie obsługi WWW. Zanosi się jednak na to, że IE7 zrobi na rynku spore zamieszanie. Największą zaletą przeglądarki Microsoftu jest sprawność działania: podczas pracy w Internecie da się odczuć, że strony ładują się nieco szybciej niż w przypadku aplikacji alternatywnych. Ponadto sama przeglądarka uruchamia się niemal natychmiast po wybraniu jej z menu. To ostatnie akurat nie powinno zanadto dziwić - spora część bibliotek wykorzystywanych przez MSIE ładuje się już podczas startu systemu.