Przetestuj przeglądarkę Opera 11.50 beta

Przeglądarka Opera wkroczyła w kolejną fazę rozwojową - 11.50 beta. Najnowsza wersja aplikacji została wyposażona w funkcję synchronizacji haseł oraz szybkiego wybierania zainstalowanych rozszerzeń.

Narzędzie do synchronizacji danych i ustawień przeglądarki pomiędzy różnymi komputerami - Opera Link - zostało wyposażone w dodatkową opcję: synchronizację haseł. Pozwala to bezpiecznie logować się do ulubionych serwisów i usług online, takich jak serwisy społecznościowe, poczta elektroniczna czy e-konto w banku. Oprócz tego Opera Link synchronizuje strony oznaczone jako ulubione, preferowane silniki wyszukiwania itp.

Speed Dial, czyli szybkie wybieranie, to funkcja, dzięki której każda nowootwarta, pusta zakładka zawiera miniaturki witryn (te można dowolnie organizować poprzez operacje myszką). W Operze 11.50 za pośrednictwem Speed Dial możliwy jest również szybki dostęp do zainstalowanych w przeglądarce rozszerzeń.

Zobacz również:

  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!

Rozszerzenia szybkiego wybierania zmieniają tradycyjne miniatury zakładek w dynamicznie aktualizowane źródła danych dostępnych w każdej nowej karcie. Jedno z kompatybilnych rozszerzeń już powstało - nosi nazwę The Weather i dostarcza informacji pogodowych.

Opera 11.50 beta dostępna jest w ramach platformy testowej Opera Next. Dzięki niemu wersje alfa czy beta przeglądarki instalowane są w systemie jako osobne instancje, bez wpływu na bieżącą wersję finalną używaną na co dzień; są też automatycznie aktualizowane w momencie, gdy producent wydaje nowy build testowy programu.

Synchronizacja danych w przeglądarce Opera (funkcja Opera Link)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: