Przewodnik pobierania

Potrzebujesz bezpłatnych narzędzi? Chcesz zmienić system operacyjny? U nas znajdziesz wszystko. Od najmniejszych programów, które wyświetlają datę w rogu pulpitu, po największe pakiety biurowe i programy multimedialne. programy.pcworld.pl


Potrzebujesz bezpłatnych narzędzi? Chcesz zmienić system operacyjny? U nas znajdziesz wszystko. Od najmniejszych programów, które wyświetlają datę w rogu pulpitu, po największe pakiety biurowe i programy multimedialne. programy.pcworld.pl

Tym razem prezentujemy naszą stronę internetową, a raczej jej fragment, na który można trafić, klikając kartę Plikina głównej stronie PC World lub wpisując na pasku adresuhttp://www.programy.pcworld.pl . Znajdziesz tam programy i narzędzia niezbędne w codziennym użytkowaniu komputera. Oprócz antywirusów czy aplikacji do optymalizowania systemu jest to najpopularniejsze oprogramowanie do biura czy domu. Mamy programy na dwie platformy systemowe - Windows i Linux. Dla nieletnich (i tych, którzy nie do końca wydorośleli) jest ogromna baza gier. Wszystko można pobierać bezpłatnie i bez limitów prędkości. Za pomocą specjalnych menedżerów pobierania ściągane pliki mogą być bezpiecznie zapisywane w twoim komputerze, a w razie problemów skorzystaj z funkcji wznowienia pobierania. Bazę aktualizujemy codziennie, dlatego też każdy może śledzić, co nowego pojawiło się w "sofcie". Oto krótki przewodnik po stronie oraz kilka przydatnych wskazówek, umożliwiających efektywne korzystanie z serwisu.

Podstawowe informacje

Najszybszą metodą dotarcia do konkretnego programu jest skorzystanie z wyszukiwarki. Jeżeli nie znasz jego dokładnej nazwy lub po prostu rozglądasz się za narzędziem do konkretnych zadań, lepiej przejrzeć katalog tematyczny. Pamiętaj, że na stronie umieszczamy wciąż nowe wersje, dlatego zwróć uwagę, czy na nie trafiłeś na starsze wydanie. Poznasz to po czerwonej nazwie odnośnika "nowa wersja programu". Dodając poszczególne aplikacje, staramy się eksponować nie tylko najbardziej funkcjonalne, ale również bezpłatne lub przeznaczone do użytku domowego. Dzięki temu nie musisz wydawać nawet złotówki na pełnowartościowe narzędzia. Szczegółowe informa-cje na temat najczęstszych problemów można znaleźć pod adresemhttp://programy.pcworld.pl/help.html . Użytkownikom pobierającym aplikacje przez "P2P Down-load" polecamy lekturę krótkiej instrukcji dla zupełnych nowicjuszy (http://programy.pcworld.pl/help_p2p.html ). Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta przez Gadu-Gadu, telefon lub pocztę elektroniczną. Będziemy wdzięczni za propozycje dodania nowych programów, które pobrałeś gdzie indziej i którymi chcesz się podzielić z całym światem. Odpowiednie formularze do wypełnienia znajdziesz na stronie internetowej.

Strona główna

Przewodnik pobierania

Na stroniehttp://programy.pcworld.pl znajdziesz polecane przez redakcję programy, nowości oraz katalog tematyczny. Po lewej stronie znajdują się przyciski do przełączania platformy systemowej. Domyślnie dostosowują się do platformy zainstalowanej w komputerze odwiedzającego. Pod nimi jest przycisk otwierający Niezbędnik Windows, zawierający bardzo przydatne programy narzędziowe, które zebraliśmy w jednym miejscu. Znalazły się tam odtwarzacze wideo, kodeki, czytniki PDF, przeglądarki grafiki, przeglądarki internetowe, pakiety biurowe oraz wiele innych. Na głównej stronie można również przeglądać indeksy najczęściej pobieranych w danym tygodniu aplikacji i gier.

Katalog tematyczny

Przewodnik pobierania

Katalog tematyczny towarzyszy użytkownikowi na każdej podstronie serwisu programy.pcworld.pl, w każdej chwili umożliwiając przejście do interesującej go gałęzi. Jest zawsze po lewej stronie okna przeglądarki i zawsze pokazuje kategorie główne. Najeżdżając kursorem na wybrany dział, wyświetlisz "dymek" z jego krótką charakterystyką. Po wejściu do katalogu zobaczysz podkategorie (już z opisami) oraz najnowszy i polecany program z danej dziedziny. Klikając na przykład Bezpieczeństwo | Antywirusy, przejdziesz do spisu programów służących do ochrony komputera. W spisach można włączyć filtrowanie i sortowanie, aby wyświetlić np. aplikacje bezpłatne.

Program

Przewodnik pobierania

Wybierając program, można przeczytać jego krótką charakterystykę, liczbę pobrań, licencję, obsługiwane systemy operacyjne, nazwę producenta (z opcją przeglądania innych jego programów i odnośnikiem do strony internetowej), rozmiar instalatora, ewentualne ograniczenia czy łącze do nowszej wersji. U góry widać oceny użytkowników, całkowicie niezależne od oceny redakcji. Nad opisem zobaczysz cztery przyciski (nie zawsze wszystkie są aktywne), wyświetlające kolejno: opis, opinie użytkowników, formularz do komentowania oraz wideoprezentację programu lub gry. Na samym dole znajdziesz informacje powiązane tematycznie - inne programy, aktualności, porady lub artykuły.

Torrent i zewnętrzne pliki

Przewodnik pobierania

Jako jeden z niewielu serwisów na świecie wprowadziliśmy maksymalne ułatwienie pobierania plików, usługę niemal niezależną od naszych serwerów. Ściąganie za pomocą P2P jest bardzo wydajne dzięki korzystaniu z wielu źródeł jednocześnie. Pobieranie programów jest bezpłatne, jednak czasem, ze względu na dużą liczbę użytkowników, spada tempo transferu i ten właśnie problem rozwiązaliśmy dzięki plikom .torrent. Niekiedy przekierowujemy użytkowników do witryny producenta (informuje o tym zielony przycisk Pobierz). W tym wypadku często należy wypełnić formularz. Wiele narzędzi Microsoftu można ściągnąć dopiero po sprawdzeniu legalności systemu.

Newsletter

Przewodnik pobierania

Każdy użytkownik, po bezpłatnej rejestracji w serwisie, może zapisać się na listę mailingową programów pojawiających się na stronach wydawnictwa IDG (http://www.idg.pl/subskrypcje/download/windows.asp). Dostępne są dwie wersje - tekstowa (niewielka objętość wiadomości) oraz HTML, bardziej rozbudowana i zawierająca katalog tematyczny, miniaturki programów oraz odnośniki do indeksów programów. Jeśli program ma polską wersję językową, widoczna jest biało-czerwona flaga oraz litery pl przy jego nazwie. Każda wiadomość z nowościami zawiera polecany program, który warto zainstalować. Jeżeli masz szerokopasmowy dostęp do Internetu możesz obejrzeć najnowszy screencast przedstawiający wybraną aplikację.

Filmy

Przewodnik pobierania

Dzięki przygotowanym galeriom zdjęć lub kilkuminutowym filmom przedstawiającym najważniejsze funkcje aplikacji jeszcze przed pobraniem pliku użytkownicy wiedzą, czego się po nim spodziewać. Codziennie przygotowujemy materiały filmowe i umieszczamy je w naszym serwisie wideo - IDG TV (http://idg.pl/tv ). Jeśli istnieje prezentacja wideo poszczególnych programów i gier, widoczna jest odpowiednia zakładka na stronie. Aby obejrzeć film, należy zainstalować Adobe Flash Player. Jeżeli chcesz przejść do innych materiałów filmowych, wystarczy kliknąć odtwarzacz. Po uruchomieniu "IDG TV" będzie można zobaczyć najnowsze filmy. W wypadku stałych bywalców nieoceniony jest katalog tematyczny pozwalający filtrować treści.