Przezroczyste skanery HP

W ofercie koncernu pojawiły się kolejne nowości. Tym razem są to skanery płaskie, charakteryzujące się przede wszystkim tym, że ich pokrywy są... przezroczyste.

Przezroczyste skanery HP

Nowe skanery oznaczono symbolami HP Scanjet 4600 oraz 4670. Oba oferują maksymalną rozdzielczość skanowania wynoszącą 2400 dpi w 48-bitowej głębii kolorów.

Zastosowano w nich połączenie nowego, uproszczonego systemu optycznego i technologii skanowania CCD. Dzięki temu nie tylko wyróżniają się one niezwykle oryginalną obudowa, lecz także zajmują wyjątkowo mało miejsca. Poza tym każdy z tych skanerów ma przezroczysta pokrywę ze szkła, a ponieważ skanowany obiekt jest układany obrazem do góry, użytkownik dokładnie widzi, który obszar zostanie objęty skanowaniem.

Przystawka do materiałów przezroczystych (która w modelu HP Scanjet 4670 stanowi wyposażenie standardowe, a w przypadku modelu HP Scanjet 4600 jest sprzedawana oddzielnie) umożliwia skanowanie również slajdów i negatywów 35 mm oraz klisz i folii.

HP wprowadził ponadto do swojej oferty nieco mniej nietypowe modele:

HP Scanjet 3670 to szybki, prosty w obsłudze skaner, idealny dla początkujących użytkowników. Rozdzielczość optyczna - 1200 dpi i 48-bitowej głębia koloru.

HP Scanjet 3690 z dołączonym do niego oprogramowaniem Arcsoft Photo Impression 4 z łatwością pozwala na retuszowanie, prosta obróbkę zdjęć, tworzenie rozmaitych kompozycji. Oferuje rozdzielczość optyczną 1200 dpi i 48-bitowa głębię koloru.

HP Scanjet 3970 umożliwia skanowanie z rozdzielczością optyczną 2400 dpi i 48-bitową głębią koloru.

HP Scanjet 2400 - prosty skaner o rozdzielczości optycznej 1200 dpi.

Więcej informacji:

http://www.hp.com.pl