"Przezroczysty" notebook Samsunga jeszcze w tym roku

Samsung może być pierwszym na świecie producentem, który wprowadzi na rynek notebooki wyposażone w przezroczyste wyświetlacze OLED. Koreański producent zamierza również wykorzystać tę technologię w innych "przezroczystych" produktach.

Testy PC Worlda - komputery przenośne

Prototypowy 14-calowy notebook Samsunga z przezroczystym ekranem OLED

Czytaj także:

W styczniu Samsung zaprezentował prototypowy komputer przenośny wyposażony w przezroczysty wyświetlacz wykonany w technologii OLED (Organic Light Emitting Diode). Z ostatnich informacji podanych przez przedstawicieli koreańskiego producenta wynika, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy urządzenie to najprawdopodobniej trafi do masowej produkcji.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Przezroczyste OLED-y zostaną również wykorzystane w innych produktach Samsunga. Np. jeszcze w pierwszej połowie tego roku firma wprowadzi na rynek amerykański wyposażony w taki ekran przenośny odtwarzacz multimedialny IceTouch. Jego przewidywana cena to 330 USD.

Technologia OLED - przypomnienie

Panele OLED są same z siebie źródłem światła. Dzięki temu są zdecydowanie cieńsze od wyświetlaczy LCD. Pobierają ponadto mniej prądu oraz zapewniają niższe czasy odświeżania, wyższy współczynnik kontrastu, lepsze odwzorowanie barw oraz lepsze kąty widzenia. Niestety, póki co, technologia ta jest bardzo droga. Jeżeli jednak ta bariera zostanie pokonana, OLED-y z pewnością szybko opanują rynek.

Zapraszamy do obejrzenia możliwości "przezroczystego" odtwarzacza oraz "przezroczystego" notebooka Samsunga (filmy pochodzą z serwisu Engadget.com):


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: