Przybornik kinomaniaka

W kinie domowym chodzi przede wszystkim o przyjemność. Jeśli masz być zadowolony z użytkowania swojego sprzętu, warto pomyśleć o akcesoriach, które usprawnią codzienną obsługę skomplikowanych urządzeń.


W kinie domowym chodzi przede wszystkim o przyjemność. Jeśli masz być zadowolony z użytkowania swojego sprzętu, warto pomyśleć o akcesoriach, które usprawnią codzienną obsługę skomplikowanych urządzeń.

Przedstawiamy przydatne gadżety, które nie tylko poprawią wygodę użytkowania zestawu kina domowego, lecz niejednokrotnie pozwolą na zupełnie nowe możliwości jego instalacji oraz zabezpieczą kosztowny sprzęt przed przypadkowym uszkodzeniem. Są to akcesoria działające zarówno z elektroniką użytkową, jak i zestawami komputerowymi, coraz częściej zajmującymi miejsce w salonie obok tradycyjnych zestawów audio-wideo.

Logitech MX Air

Przybornik kinomaniaka

Logitech MX Air

Mysz MX Air Logitecha możemy śmiało nazwać rewolucyjną. Szczególnie powinna spodobać się użytkownikom zestawów kina domowego wyposażonych w projektory i duże telewizory. Zaprojektowano ją z myślą o tych, którzy komputera używają jako centrum domowej rozrywki. MX Air bardzo dobrze sprawdza się w typowych zastosowaniach. Jest zaawansowaną myszą laserową o obłych kształtach. Wyposażono ją w dwa przyciski główne (lewy i prawy) oraz dotykowy element pomiędzy nimi, który pełni funkcję rolki przewijania. To, czym Logitech przekonał nas do swojego produktu, to technologia Freespace, która pozwala na przemieszczanie kursora, także jeśli operujemy myszą w powietrzu. Jej funkcjonowanie opiera się na połączeniu miniaturowych czujników elektro-mechanicznych (MEMS), technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP) i bezprzewodowej technologii radiowej (RF). Taka kombinacja pozwala korzystać z urządzenia niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajduje i w którym kierunku jest ustawione.

Przybornik kinomaniaka

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów urządzenie rozróżnia zamierzone ruchy ręki od przypadkowych. W ten sposób efektywnie likwiduje wpływ lekkich niechcianych drgnięć, które zdarzają się, kiedy trzymamy mysz w powietrzu. System poleceń opartych na określonych ruchach to jedno z najważniejszych udogodnień MX Air.

Przybornik kinomaniaka

Jeśli chcemy zmienić poziom głośności, wystarczy jedynie nacisnąć i przytrzymać klawisz głośności oraz wykonać prosty ruch ręką - w prawo, żeby zrobić głośniej, w lewo, żeby ściszyć. W programach do odtwarzania muzyki lub filmów niewielki okrężny ruch dłonią w prawo umożliwia przejście do następnego utworu, a analogiczny gest w lewo powtarza piosenkę czy odtwarzanie filmu od początku. To tylko część możliwości tego niesamowitego urządzenia. Z komputerem komunikuje się bezprzewodowo, za pośrednictwem fal radiowych 2,4 GHz. Zasięg to 10 m.

Informacje: Logitech

tel. 022 8541151

http://www.logitech.pl

Cena 390 zł

Belkin PureAV Home Theatre Power Console PF50

Przybornik kinomaniaka

Belkin PureAV Home Theatre Power Console PF50

Jednym z podstawowych akcesoriów wielu audiofilów są kondycjonery sieciowe, oczyszczające prąd z zakłóceń i czuwające na jego stałym napięciem. Testowany przez nas najbardziej zaawansowany filtr Belkina nie stabilizuje napięcia, ale oczyszcza prąd i gwarantuje ochronę podłączonych do niego urządzeń AV przed przepięciami i ewentualnym uszkodzeniem. Urządzenie o profesjonalnym i atrakcyjnym wyglądzie wyposażono w duży niebieski wyświetlacz, umieszczony po środku aluminiowego panelu przedniego. Z tyłu znajdziemy duży zestaw gniazd zasilania, podzielonych na pięć grup (cztery mają po dwa gniazda zasilania, piąta - jedno). Pierwsze dwie grupy, oznaczone jako Digital, służą do podłączenia urządzeń cyfrowych o umiarkowanym zapotrzebowaniu na prąd (komputery, tunery satelitarne itp.). Trzecia grupa przeznaczona jest do urządzeń wideo (telewizor, projektor), a czwarta audio (odtwarzacz CD, także DVD). Piąta grupa to specjalne gniazdo dla wzmacniaczy mocy, zużywających dużo prądu. Grupy są oddzielone, aby urządzenia nie zakłócały się nawzajem.

Przybornik kinomaniaka

Dodatkowo znajdziemy gniazda wejścia i wyjścia do kabli telewizji satelitarnej, sieci LAN, telefonu. Jest też gniazdo wyzwalacza napięcia trigger (np. do podłączenia elektrycznie sterowanego ekranu uruchamianego impulsem elektrycznym). Każdą z podgrup można włączyć lub wyłączyć przełącznikiem na tylnym panelu, można też ustawić opóźnienie jej uruchamiania (od 5 do 15 sekund). Wielofazowe obwody filtrujące oczyszczają prąd i usuwają zakłócenia elektromagnetyczne zasilania, które mogą negatywnie wpływać na odbierany obraz i dźwięk. Kiedy napięcie zasilania osiągnie niebezpieczny poziom, wbudowane zabezpieczenie przed nadnapięciem automatycznie odłącza zasilanie. Włącza je z powrotem, kiedy wartość napięcia wróci do poziomu normalnego. Urządzenie objęte jest dożywotnią gwarancją, a producent, pewny jego jakości, obejmuje gwarancją w wysokości do 300 tys. funtów urządzenia do niego podłączone.

Informacje ABC Data

tel. 022 676 09 00

http://www.abcdata.com.pl

Cena 1300 zł

Philips Pronto TSU9400

Przybornik kinomaniaka

Philips Pronto TSU9400

Cena tego pilota jest bardzo wysoka, ale jego funkcjonalność wykracza daleko poza możliwości urządzeń tego typu. Pilot został opracowany przez Philipsa przy ścisłej współpracy z firmami instalatorskimi, które doskonale znają oczekiwania użytkowników i wiedzą, jakie cechy powinien mieć pilot prosty w obsłudze, a jednocześnie bardzo funkcjonalny. Model ten przystosowano do obsługi zestawów kina domowego typu Multiroom, gdzie urządzenia audio-wideo, umieszczone w różnych miejscach domu, współpracują ze sobą. Ale to nie wszystko, bo tak naprawdę pilot, dzięki pełnej programowalności (zapamiętuje kody innych pilotów) obsłuży nie tylko elektronikę użytkową, lecz także systemy profesjonalnego oświetlenia firmy Lutron oraz inne zdalnie sterowane elementy wyposażenia domu, np. klimatyzację. TSU9400 ma 3,5-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 320x240 pikseli. Menu użytkownika zbudowane jest na bazie czytelnych ikon. Podłączając pilota do komputera i korzystając z wygodnej aplikacji ProntoEdit Professional, można samodzielnie zaprojektować warstwę graficzną interfejsu. W pilocie zaprogramujemy tzw. makra, czyli sekwencje funkcji wywoływanych wciśnięciem tylko jednego przycisku (ikony).

Przybornik kinomaniaka

Najlepszym przykładem jest popularne makro - Uruchom zestaw kinowy: po wciśnięciu na ekranie LCD odpowiedniej ikony uruchomiony zostanie projektor, odtwarzacz DVD, amplituner, wybrane zostaną automatycznie odpowiednie wejścia i wyjścia, a jednocześnie domowe oświetlenie (sterowane pilotem) zostanie wyłączone. Możliwości konfiguracji makr są praktycznie nieskończone i zależą wyłącznie od inwencji i potrzeb użytkownika.. Dla osób dysponujących sprzętem audio-wideo rozstawionym w kilku pomieszczeniach domu ważna będzie możliwość współpracy pilota z przedłużaczami przewodowymi i bezprzewodowymi sygnału podczerwonego i radiowego, a także z systemami oświetlenia Lutron RadioRa. Urządzenie otrzymuje z systemu informację zwrotną o aktywności poszczególnych sekcji oświetlenia. Nie ruszając się z kanapy, na ekranie pilota zobaczymy, czy np. w sypialni mamy włączone światło i jeśli tak, to w jakim trybie (np. nastrojowym, do czytania, itp.). Pilot współpracuje też ze specjalnymi serwerami plików muzycznych Escient Fireball. Zazwyczaj do ich obsługi wymagane jest włączenie telewizora, Philips Pronto pozwala na podgląd i wybór określonych nagrań, list utworów na ekranie pilota.

Informacje Audio Color

tel. 022 8366015

http://www.audiocolor.pl

Cena 2450 zł