Przyczajony tygrys, ukryty smok - hit z czterema Oscarami na HBO GO

Do szerokiej biblioteki filmów i seriali platformy HBO dołączył właśnie hit roku 2000 o tytule "Przyczajony tygrys, ukryty smok" wyreżyserowany przez Anga Lee.

"Przyczajony tygrys, ukryty smok" to film kostiumowy chińskiej produkcji z 2000 roku wyreżyserowany przez Ang Lee. Fabuła opowiada o wielkim wojowniku Li Mu Bai, który ma za sobą lata walk i przeszłość pełną chwały, ale także wyrzeczeń i poświęcenia. Jego plany dotyczące odejścia na emeryturę spełzają na niczym, gdy pojawia się Nefrytowa Lisica - okrutna wojowniczka, która niegdyś zabiła jego mistrza. Film zdobył aż 4 Oscary w 2001 roku.

Przyczajony tygrys, ukryty smok

fot. AplusC

Przyczajony tygrys, ukryty smok

reż. Ang Lee

Mistrz Li Mu Bai zawiedziony, że jego medytacje nie przynoszą skutku, postanawia oddać swój legendarny miecz. O przewiezienie go do Pekinu prosi swoją przyjaciółkę.

  • Reżyseria: Ang Lee
  • Obsada: Chow Yun-Fat, Yun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Zhang Ziyi, Ziyi Zhang, Chang Chen, Chen Chang, Lung Sihung, Pei-Pei Cheng, Cheng Pei-Pei, Li Fazeng, Xian Gao, Hai Yan, Wang Deming
  • Gatunek: Akcja, Fantasy
  • Kraj produkcji: Chiny
  • Rok produkcji: 2000
  • Kategoria wiekowa: 12+

Film "Przyczajony tygrys, ukryty smok" jest dostępny do obejrzenia na platformie HBO GO — zarejestruj się i oglądaj. Sprawdź, jakie jeszcze produkcje pojawią się w tym miesiącu na platformie, tutaj.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: