Przydatne narzędzie dla administratorów IT

Praca administratora IT nie jest łatwa. Każdy z nich musi zarządzać pracą serwerów, bazami danych, oraz uprawnieniami użytkowników. Musi tworzyć skrypty SQL, aplikacje www i C++, biegle posługiwać się którymś z języków programowania np. PHP, Python,Perl, C/C, wdrażać strategie backupowe oraz szkolić personel z zakresu software. A to tylko niektóre z obowiązków z których codziennie taki pracownik musi się wywiązać.

Bardzo ważnym elementem jest porządek w strukturze IT - oprogramowaniu. Utrzymanie porządku w licencjach oprogramowania to czynność żmudna, niewdzięczna, wymagająca poświęcenia dużo czasu. Najczęściej administratorzy tworzą ręcznie specjalne pliki w arkuszach kalkulacyjnych, które uzupełniają w momencie dokupienia licencji danego programu. Dbałość o aktualności licencji wymaga systematycznego przeglądania takiego nierzadko obszernego pliku, zwłaszcza jeśli w firmie są dziesiątki czy setki komputerów, a na każdym z nich działa kilka lub kilkanaście programów wymagających aktualizowania licencji.

W takim gąszczu licencji pomoc niesie aplikacja LOG System która nie tylko pozwoli oszczędzić czas administratora IT ale może również ochronić przedsiębiorstwo przed dodatkowymi kosztami związanymi z opłatami za licencje.

- Nasza aplikacja to oprogramowanie klasy SAM (Software Assets Management) służące do zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną w przedsiębiorstwach i mówiąc w dużym uproszczeniu, instalując ją administrator może zapomnieć o pilnowaniu licencji, ponieważ to sam software  pilnuje wszystkiego i raportuje kiedy licencje wygasają, które z nich są potrzebne i wykorzystywane, a które nie  - informuje Tomasz Bodetko, Dyrektor Zarządzający LOG Systems.

Przy okazji obsługa software’u jest banalnie prosta, gdyż program działa samodzielnie, na bieżąco aktualizując bazę aplikacji. Oznacza to, że czas poświęcony przez administratora na dbanie o aktualność firmowych licencji w praktyce sprowadzi się kilku kliknięć co może oznaczać kolejne oszczędności finansowe. Raporty programu mogą być oczywiście dostępne dla kierownictwa firmy, które w kilka minut pozna faktyczny stan oprogramowania. Taki raport zawierający suche fakty pozwoli na podjęcie stosownych decyzji co do wznawiania licencji, co z pewnością wpłynie na ograniczenie wydatków.

Przydatne narzędzie dla administratorów IT

logo LOG Systems