Przygodówka The Council za darmo na PC, PS4 i Xbox One

Jeśli szukacie czegoś na nudę podczas obecnej kwarantanny, to mamy dla was dobrą wiadomość. Gra przygodowa The Council została udostępniona za darmo dla posiadaczy PC oraz konsol PS4 i Xbox One.

Studio Big Bad Wolf postanowiło najwyraźniej dołączyć do akcji "zostań w domu" i za darmo udostępniło pierwszy epizod swojej najnowszej produkcji - The Council.

Przypomnijmy, The Council to epizodyczna narracyjna gra przygodowa z elementami rpg. Akcja produkcji przenosi nas do XVIII wieku, gdzie jako Louis de Richet udajemy się na spotkania tajnego stowarzyszenia na prywatnej wyspie. Wśród członków owego stowarzyszenia znajdują się m.in. Napoleon Bonaparte czy George Waszyngton. Nasz bohater, chcąc rozwiązać tajemnicę zaginięcia swojej matki, musi ostrożnie przeprowadzić śledztwo wśród najwybitniejszych ówczesnych umysłów.

Rozgrywka w The Council w dużej mierze skupia się na rozmowach z innymi postaciami i szukaniu śladów zaginionej matki. Twórcy dodatkowo zadbali o dreszczyk emocji i nasze wybory są nie odwracalne. Chcąc inaczej poprowadzić historię musimy zaczynać grę od początku.

Warto zapoznać się z debiutancką produkcją Big Bad Wolf, szczególnie, że do 30 marca możecie pierwszy odcinek gry, pod tytułem The Mad Ones, pobrać za darmo na PC (Steam) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Warto przy tym dodać, że na platformie Valve trwa właśnie promocje, w której za niecałe 24 złote możecie zakupić cały sezon (5 odcinków) The Council.

Jeśli wolicie akcję, to pamiętajcie, że od dzisiaj trwa darmowy weekend w Ghost Recon Breakpoint.