Przygotujcie się na Cataclysm - patch 4.0.1 do World of Warcraft dostępny

World of Warcraft Cataclysm, trzecie rozszerzenie do popularnej gry MMORPG, będzie można kupić jeszcze w tym roku. Premierę dodatku poprzedza nowy, obszerny patch do WoW, oznaczony numerem 4.0.1.


Rozszerzenie World of Warcraft Cataclysm będzie miało swoją premierę 7 grudnia tego roku. Blizzard przygotował dla graczy multum nowości i dalsze rozwinięcie fabuły toczącej się obecnie we Wrath of the Lich King.

Uniwersum WoW w Cataclysm różni się znacznie od tego znanego z poprzednich wydań gry - nastąpił tytułowy kataklizm, którego przyczyną i źródłem jest Deathwing - wróg wszystkich ras Azeroth. Niektóre części świata gry przeprojektowano i wypełniono nowymi questami. Dodatek udostępni graczom dwie nowe rasy - wilkołaki (Worgenowie) walczący po stronie Przymierza oraz gobliny przynależne do Hordy. Maksymalny poziom doświadczenia, jaki może osiągnąć dana postać, to 85.

Zobacz również:

  • 5 powodów, dla których warto powrócić do World of Warcraft (Dragonflight) i jeden przeciw
  • Za to pokochałem Dragonflight. Sprawdź, jak wytresować smoka w World of Warcraft

Nowości

Pierwsze nowości będą dostępne dla wszystkich już teraz wraz z premierą patcha 4.0.1. Niestety łatka, mimo swojej objętości (5,2GB), nie zmieni jeszcze terenu. Spekuluje się, że nowy Azeroth będzie miał swoją premierę dopiero w patchu 4.0.3.

W obecnej łatce jedną z największych zmian jest Reforging. Gracze będą mieli do swojej dyspozycji specjalnych NPC, którzy umożliwią zmianę na inne 40% tzw. drugorzędnych statystyk (secondary stats).

Dużym zmianom uległy Emblemy oraz punkty PvP. Emblems of Frost i Emblems of Triumph zostały zmienione w nowe punkty Justice. Wszelkie wcześniejsze badge (np. z dodatku The Burning Crusade) zostały zamienione na złoto i będą czekać na odbiór w skrzynce pocztowej. Wszystkie punkty, Shardy i Coins’y z systemu PvP zostały natomiast skonwertowane na nowe Honor Points.

Klasy

Zmianom ulegną oczywiście klasy postaci. W pierwszym z patchy wprowadzono drobne poprawki do talentów, czarów i umiejętności. Od teraz gracze mogą też wybrać czy wolą otrzymywać informację o minimalnych i maksymalnych obrażeniach czy po prostu uśrednioną wartość.

Całkowicie usunięto z gry amunicję. Zresetowano też punkty talentów i przemodelowano drzewka. Gracz będzie mógł rozdysponować maksymalnie 41 pkt, z czego każde na każde drzewko będzie można przeznaczyć 31 punktów.

W samych klasach wprowadzono niewielkie zmiany przede wszystkim u Death Knightów i Hunterów. Ci pierwsi otrzymają drzewko Blood w pełni przystosowane do tankowania.

Hunter zyska możliwość trzymania do pięciu petów na raz z możliwością przywołania dowolnego umiejętnością Call Pet. Stajnie zwiększą się do 20 slotów. Po umieszczeniu tam zwierzęcia jego talenty się zresetują. Hunterzy nie będą też korzystać z many. Zamiast tego otrzymają odnawiające się podczas walki punkty Focus.

Aktualizacja: 21 października 2010 12:10

Pojawiły się już wymagania sprzętowe do World of Warcraft: Cataclysm.

By cieszyć się dodatkiem użytkownik systemu Windows powinien posiadać co najmniej:

  • Procesor Intel Pentium 4 1.3 GHz lub AMD Athlon XP 1500
  • 1GB pamięci RAM.
  • Karta graficzna Nvidia GeForce FX lub ATI Radeon 9500.
  • 25 GB miejsca na dysku.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Cataclysm prezentują się następująco:

  • Dwurdzeniowy processor np. Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2.
  • 2 GB pamięci RAM.
  • Karta graficzna Nvidia GeForce 8600 lub lepsza.
  • Karta dźwiękowa DireccX 2600 lub lepsza.