Przygotujcie się na Cataclysm - patch 4.0.1 do World of Warcraft dostępny

World of Warcraft Cataclysm, trzecie rozszerzenie do popularnej gry MMORPG, będzie można kupić jeszcze w tym roku. Premierę dodatku poprzedza nowy, obszerny patch do WoW, oznaczony numerem 4.0.1.


Rozszerzenie World of Warcraft Cataclysm będzie miało swoją premierę 7 grudnia tego roku. Blizzard przygotował dla graczy multum nowości i dalsze rozwinięcie fabuły toczącej się obecnie we Wrath of the Lich King.

Uniwersum WoW w Cataclysm różni się znacznie od tego znanego z poprzednich wydań gry - nastąpił tytułowy kataklizm, którego przyczyną i źródłem jest Deathwing - wróg wszystkich ras Azeroth. Niektóre części świata gry przeprojektowano i wypełniono nowymi questami. Dodatek udostępni graczom dwie nowe rasy - wilkołaki (Worgenowie) walczący po stronie Przymierza oraz gobliny przynależne do Hordy. Maksymalny poziom doświadczenia, jaki może osiągnąć dana postać, to 85.

Nowości

Pierwsze nowości będą dostępne dla wszystkich już teraz wraz z premierą patcha 4.0.1. Niestety łatka, mimo swojej objętości (5,2GB), nie zmieni jeszcze terenu. Spekuluje się, że nowy Azeroth będzie miał swoją premierę dopiero w patchu 4.0.3.

W obecnej łatce jedną z największych zmian jest Reforging. Gracze będą mieli do swojej dyspozycji specjalnych NPC, którzy umożliwią zmianę na inne 40% tzw. drugorzędnych statystyk (secondary stats).

Dużym zmianom uległy Emblemy oraz punkty PvP. Emblems of Frost i Emblems of Triumph zostały zmienione w nowe punkty Justice. Wszelkie wcześniejsze badge (np. z dodatku The Burning Crusade) zostały zamienione na złoto i będą czekać na odbiór w skrzynce pocztowej. Wszystkie punkty, Shardy i Coins’y z systemu PvP zostały natomiast skonwertowane na nowe Honor Points.

Klasy

Zmianom ulegną oczywiście klasy postaci. W pierwszym z patchy wprowadzono drobne poprawki do talentów, czarów i umiejętności. Od teraz gracze mogą też wybrać czy wolą otrzymywać informację o minimalnych i maksymalnych obrażeniach czy po prostu uśrednioną wartość.

Całkowicie usunięto z gry amunicję. Zresetowano też punkty talentów i przemodelowano drzewka. Gracz będzie mógł rozdysponować maksymalnie 41 pkt, z czego każde na każde drzewko będzie można przeznaczyć 31 punktów.

W samych klasach wprowadzono niewielkie zmiany przede wszystkim u Death Knightów i Hunterów. Ci pierwsi otrzymają drzewko Blood w pełni przystosowane do tankowania.

Hunter zyska możliwość trzymania do pięciu petów na raz z możliwością przywołania dowolnego umiejętnością Call Pet. Stajnie zwiększą się do 20 slotów. Po umieszczeniu tam zwierzęcia jego talenty się zresetują. Hunterzy nie będą też korzystać z many. Zamiast tego otrzymają odnawiające się podczas walki punkty Focus.

Aktualizacja: 21 października 2010 12:10

Pojawiły się już wymagania sprzętowe do World of Warcraft: Cataclysm.

By cieszyć się dodatkiem użytkownik systemu Windows powinien posiadać co najmniej:

  • Procesor Intel Pentium 4 1.3 GHz lub AMD Athlon XP 1500
  • 1GB pamięci RAM.
  • Karta graficzna Nvidia GeForce FX lub ATI Radeon 9500.
  • 25 GB miejsca na dysku.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Cataclysm prezentują się następująco:

  • Dwurdzeniowy processor np. Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2.
  • 2 GB pamięci RAM.
  • Karta graficzna Nvidia GeForce 8600 lub lepsza.
  • Karta dźwiękowa DireccX 2600 lub lepsza.