Przyjazne rysowanie

ActiveShapes mogą być również na wszelkie sposoby modyfikowane, do tego stopnia, że użytkownik zajmuje się realizacją swojego pomysłu, zostawiając precyzyjne prace programowi. Ten np. ma bowiem aż dziesięć różnych możliwości dopasowywania obiektu (tzw. Snap), linijki oraz calowe i metryczne jednostki miar. Jeśli trzeba, to obiekty jednej warstwy rysunku mogą się automatycznie dopasowywać do siatki rysunku, który jest w niższej warstwie. Duża ilość obiektów ActiveShapes z niemal wszystkich dziedzin takich jak architektura, budownictwo, instalacje w budynkach, sieci komputerowe, wykresy i diagramy dla biznesmenów i menedżerów powoduje, że Actrix Technical jest programem, który można wykorzystać prawie do wszystkiego. Tę pełną swobodę działania dają zwłaszcza narzędzia do precyzyjnego rysowania, które są niezbędne, gdy nie wykorzystujemy ActiveShapes zawartych w pakiecie, ale tworzymy je od podstaw.

Actrix Technical jest szczególnie przydatny w rysowaniu rzutów pomieszczeń oraz projektowaniu schematów układów elektronicznych, systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, hydrauliki, instalacji elektrycznych, układów pneumatycznych, systemów bezpieczeństwa, diagramów sieciowych, telekomunikacyjnych i wykresów ekonomicznych. Dołączony Visual Basic for Applications (VBA) i ActiveX pozwalają na utworzenie indywidualnego środowiska użytkowego oraz własnych rozwiązań w oparciu o szablony i katalogi z obiektami. VBA można używać również do programowania obiektów ActiveShapes oraz do uzgadniania formatu danych zewnętrznych.

Współpraca Actriksa z Microsoft Office powoduje, że można wykorzystywać istniejące dokumenty oraz bazy danych, z którymi program łączy się za pomocą technologii ActiveX Automation, co dla menedżera oznaczać może m.in. szybką wizualizację planu działań, czy łatwe przygotowanie prezentacji.

WOW! Actrix, Windows, Office i WWW - to przecież przyjaciele.