Przyjazne środowisku komórki Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson przedstawiła nowe modele telefonów komórkowym, wyprodukowane z większą dbałością o środowisko naturalne. Aparaty wykonane są częściowo z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu. Sprzedawane będą w mniejszych opakowaniach, w których nie znajdziemy papierowych instrukcji obsługi.

Przyjazne środowisku komórki Sony Ericsson

Sony Ericsson Naite i C901 GreenHeart

Nowe modele Sony Ericssona to C901 GreenHeart i Naite. Pierwszy z wymienionych posiada obudowę w 50 % wykonaną z odzyskanego tworzywa. Wbudowany w jego korpus sensor analizuje warunki oświetlenia panujące w danym otoczeniu - w oparciu o te informacje system dostosowuje jasność podświetlenia ekranu. Zmniejszenie gabarytów opakowania oraz rezygnacja z instrukcji drukowanych na rzecz elektronicznych obniżyły ilość zużywanego na każdy aparat papieru o 0,5 kg w porównaniu z wprowadzonym w ub. roku modelem C902 - powiedział Mats Pellbäck-Scharp, przedstawiciel producenta.

Naite, podobnie jak GreenHeart, wykonany jest w części z tworzyw odzyskanych. W zestawie z telefonem znajdzie się ładowarka EP300 GreenHeart, zużywająca 30 miliwatów mocy (standardowe zużycie w powszechnie dostępnych ładowarkach wynosi 200 mW). C901 powinien trafić do sprzedaży do końca czerwca, a premiera rynkowa Naite planowana jest na trzeci kwartał br. Producent na razie nie ujawnił cen telefonów.

Producent chce też zdynamizować program odbioru starych i zużytych aparatów. Firma liczy, że począwszy od 2011 r. uda jej się odbierać milion takich urządzeń rocznie - obecnie liczba ta wynosi ok. 100 tys.