Przymierze LCD

Producenci projektorów LCD - firmy Fujitsu, Hitachi, Panasonic, Sanyo, Sony oraz Epson postanowili zainwestować w edukację klientów w zakresie technologii trójpanelowych wyświetlaczy LCD.

Zawiązanie przymierza strategicznego pod nazwą 3LCD Group zostało obwieszczone na targach ICS 2005.

"3LCD jest bez wątpienia dominującą na świecie technologią mikrowyświetlania, jeśli weźmie się pod uwagę łączną liczbę klientów, którzy nabyli dotychczas produkty pracujące w technologii projekcji przedniej i tylnej" stwierdził dr. William Coggshall z Pacific Media Associates. "Jak wynika z naszych kalkulacji, do dzisiaj sprzedano już ponad 9 milionów produktów, wykorzystujących technologię 3LCD, co znacznie przewyższa wyniki sprzedaży jakiejkolwiek innej technologii mikrowyświetlania dostępnej na rynku. Co najważniejsze dynamika wzrostu wskazuje na ciągły przyspieszanie popytu".

Promowaniu LCD, służyć mają akcje promocyjne, pokazy produktów oraz publikacja bieżących informacji z branży. Członkowie aliansu podkreślać będą szczególnie te cechy technologii 3LCD, które ich zdaniem stanowią o jej unikalnym charakterze na rynku wyświetlaczy. Ponadto przygotowane zostaną wspólne materiały marketingowe i informacyjna strona internetowa http://www.3lcd.com . Jej zadaniem będzie nie tylko ogólne zaprezentowanie zalet nowej technologii, ale także przedstawienie zasad działania projekcji 3LCD, wykorzystując w tym celu szczegółowe opisy i ilustracje. Ponadto strona będzie prezentować bazę dostępnych na rynku produktów, wykorzystujących technologię 3LCD, a także publikować aktualności i zapowiedzi nowych produktów.

Oto najważniejsze, zdaniem grupy, zalety projektorów LCD

-"Nigdy więcej rozwarstwień", jako że technologia ta pozwala na jednoczesne transmitowanie trzech pełnych obrazów w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, wszelkie rozwarstwienia kolorów lub tzw. "efekt tęczy" odchodzą do lamusa, chroniąc użytkowników przed zmęczeniem wzroku. Jednoczesne przesyłanie wszystkich barw i 12-bitowe przetwarzanie pozwalają niektórym produktom, korzystającym z technologii 3LCD, na wyświetlanie bardzo szerokiej gamy barw.

-"Niezrównana skala szarości", produkty w technologii 3LCD dostarczają szerokiej gamy naturalnych odcieni szarości. Jeden z najnowszych paneli projekcyjnych 3LCD dostępnych na rynku generuje do 10 trylionów odcieni skali szarości.

-"Wspaniały kontrast", produkty 3LCD charakteryzują się bardzo konkurencyjnym poziomem kontrastu obrazu; wiele spośród nich przewyższa nawet poziom 1000:1. Całkiem niedawno technologia 3LCD zdołała pokonać barierę kontrastu na poziomie 6000:1.

-"Doskonały obraz", wiele spośród produktów do zastosowań biznesowych opartych na 3LCD i dostępnych już na rynku osiągnęło poziom jasności obrazu na poziomie 5000 ANSI lumenów i więcej.


Zobacz również