Przyspiesz swojego Maca


Nie należy zakładać, że zworki będą od razu poprawnie ustawione dla posiadanego komputera. Karta Giga Designs 1,467 GHz jest domyślnie przygotowana do montażu w komputerach z magistralą 100 MHz. Co się stanie, jeżeli taka karta zostanie zamontowana w nowszym modelu Maca? Komputer po prostu się nie uruchomi.

Jeżeli jest instalowana karta PowerLogix z dwoma procesorami 1 GHz, nie będzie konieczne usuwanie żadnych zworek, ale należy tymczasowo zdemontować wiatrak z bardzo dużego radiatora (dwa procesory grzeją się bardziej niż pojedynczy układ). Odkręć wiatrak i umieść go z boku, zapamiętując jego właściwe położenie.

Karty OWC i Giga Designs zawierają zintegrowany system chłodzenia, który znacznie ułatwia instalację. Z kolei do karty Sonnet nie dołączono żadnych urządzeń tego typu, przez co konieczne będzie użycie oryginalnego radiatora, który został zdemontowany w kroku 2. Wszystkie karty upgrade'u mają identyczny typ złącza. Usuń jego osłonę <font color="#FF0000">b i załóż na starej karcie procesora.

Przyspiesz swojego Maca
Przyspiesz swojego Maca

Zainstaluj kartę procesora

Właśnie dotarłeś do najważniejszego etapu całej operacji - nadszedł czas na zamontowanie nowej karty procesora na płycie głównej. Najważniejszą kwestią jest, aby zapewnić właściwe połączenie obu układów. Wykonywane czynności są identyczne dla wszystkich komputerów i kart upgrade'u. Weź kartę do ręki i dopasuj ją do płyty głównej, używając trzech dziurek na śrubki jako punktów orientacyjnych.

Delikatnie wciskaj kartę, aż do momentu, w którym zostanie zablokowana w miejscu.

<font color="#FF0000">Ostrzeżenie: Nie używaj zbyt dużo siły, ani nie naciskaj radiatora na karcie upgrade'u, ponieważ może spowodować to uszkodzenie procesora <font color="#FF0000">a.

Używając śrubek z kroku 2., przykręć kartę do płyty głównej. W przypadku karty PowerLogix należy to wykonać poprzez radiator, dlatego też przydatny będzie śrubokręt z magnesem.Jest to zarazem ostatni krok instalacji dla kart Giga Designs i OWC. Możesz zamknąć obudowę komputera i uruchomić go. Już czas startu systemu powinien być znacznie krótszy. Przejdź do kroku 6., jeżeli instalujesz kartę PowerLogix. Krok 5. przedstawia instrukcje dla karty Sonnet.

Przyspiesz swojego Maca

Zainstaluj ponownie radiator

Jak już wcześniej wspomniano, karta Sonnet jest sprzedawana bez radiatora lub wiatraka. Oznacza to konieczność użycia radiatora, który został zdemontowany z oryginalnego procesora.

Przyjrzyj się radiatorowi i upewnij się, że oba metalowe uchwyty znajdują się w prawidłowym położeniu. Umieść radiator nad kartą procesora, dopasowując położenie punktów montowania do odpowiednich dziurek <font color="#FF0000">a.