Przyśpieszamy YouTube - aplikacje, strony, dodatki

W serwisie YouTube codziennie pojawia się ponad 100 tys. filmów. Nawet najlepsi poszukiwacze mogą mieć niemałe problemy, by się w nich połapać. Dziś zastanawiamy się, co zrobić, by ułatwić sobie dostęp do ulubionej muzyki i jak tworzyć listy odtwarzania najciekawszych klipów wideo.


Oczywiście, można to zrobić tradycyjnie - korzystając z wyszukiwarki YouTube, ulubionych i poleceń przyjaciół. Czasami lepszą metodą okażą się jednak aplikacje fanów serwisu, którzy postanowili na własną rękę przyśpieszyć silnik YouTube'a.

MuzakBox

strona: muzakbox.com

Zaczynamy od niewielkiej strony, która pozwala szybko wygenerować listę piosenek wybranego artysty. Wystarczy tylko wpisać nazwę zespołu w wyszukiwarce na górze, a aplikacja sama pozbiera pasujące utwory w listę i odtworzy kolejne utwory.

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie
  • 8 alternatyw dla YouTube

Tak, tak... Bitelsi w tle, a Ty możesz wrócić do pracy. Wybierając funkcję "advanced search", możesz też szukać po frazie (np. wszystkie piosenki ze słowem love) albo nazwie albumu (by ograniczyć wyniki do konkretnej płyty).

Przyśpieszamy YouTube - aplikacje, strony, dodatki

MuzakBox i StreamDrag potrafią bardzo przyśpieszyć korzystanie z serwisu YouTube.

StreamDrag

strona: streamdrag.com

Potrzeba Ci czegoś więcej? Spróbuj drugiej sieciowej aplikacji w zestawieniu. StreamDrag nie ogranicza Cię do muzyki, pozwalając na dowolne opracowywanie własnych list odtwarzania. Jedną listę można stworzyć od razu, a przy większej ilości playlist, które chcielibyśmy udostępnić znajomym w sieci (np. Facebook, Twitter), konieczna jest bezpłatna rejestracja.

YouTube Music Player Addon

strona: addons.mozilla.org

Jeśli masz Firefoksa, polecamy Ci wtyczkę YouTube Music Player. Pozwala na tworzenie dowolnej ilości list odtwarzania, przeszukiwanie YouTube'a i dodawanie do playlist kolejnych piosenek. Jako add-on do przeglądarki, aplikacja nie wymaga od Ciebie rejestracji i wpisywania dodatkowych adresów.

Przyśpieszamy YouTube - aplikacje, strony, dodatki

Viral Video Chart

strona: viralvideochart.unrulymedia.com

Chcesz być zawsze na bieżąco? Strona Viral Video Chart pozwoli Ci na śledzenie najczęściej cytowanych w sieci filmów z serwisu YouTube. Aplikacja śledzi publikacje na blogach i statusy zamieszczone przez użytkowników serwisów społecznościowych. Pozwala sprawdzić, które klipy są na topie, a dzięki dodatkowym opcjom, można poznać trendy w Wielkiej Brytanii i Francji, zobaczyć najciekawsze trailery filmowe i sprawdzić, jak różni się gust miłośników Facebooka, Twittera i sieci blogowych.

Przyśpieszamy YouTube - aplikacje, strony, dodatki

YouTube Instant

strona: ytinstant.com

Choć to może zabawka, a nie narzędzie, które zapewni większą wydajność - warto też sprawdzić YouTube Instant. To prosta strona, która korzystając z dynamicznego wyszukiwania (Google Instant), rozpoczyna wyświetlanie klipu w trakcie pisania i zmienia wyniki zgodnie z kolejną wpisaną frazą. Przykładowo, kiedy zaczniemy wpisywać frazę Jean-Claude Van Damme, stronka już przy jean-cl wyświetli na ekranie finałową walkę z popularnego filmu "Kickboxer" i pięć dodatkowych propozycji.

Ciekawostka

Jeden z polsko-amerykańskich filmików na YouTube tak spodobał się amatorskiej grupie muzycznej MerC 'N CeZik, że nagrała na jego część piosenkę, którą obejrzało już ponad 1,25 mln internautów. Wiesz już o jaki film chodzi?

Youtu.be

strona: youtu.be

Adresy URL do wybranego filmu są trochę długie. Możesz je skrócić, korzystając z prostej aplikacji dedykowanej serwisowi YouTube. Wystarczy, że użyjesz skrótu youtu.be/ID-filmu, a "skracacz adresów" przeniesie Cię wprost do strony na YouTube.

Splicd

strona: splicd.com

Jeśli chcesz odesłać znajomego wprost do sceny z 4 minuty i 27 sekundy filmu, skorzystaj z serwisu Splicd. Wystarczy, że wpiszesz ID-filmu z YouTube'a (patrz wyżej) i przedział czasu, który chcesz komuś dedykować. Reszta należy już do strony, która specjalnie dla Ciebie stworzy link do umieszczenia w e-mailu lub wiadomości na forum.